UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна розраховує на $15-20 млрд кредиту МВФ до кінця року - голова Нацбанку

Київ уже подав свою заявку до фонду і зараз веде консультації щодо нового фінансування

Україна хоче укласти угоду щодо програми з Міжнародним валютним фондом на $15-20 млрд до кінця року, щоб зміцнити зруйновану війною економіку – заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю Reuters.

Шевченко, виступаючи під час свого візиту до Лондона, також сказав, що сподівається домовитися про кредитну лінію з Банком Англії "протягом тижнів", але не уточнив суму.

За словами голови НБУ, Київ уже подав свою заявку до МВФ і зараз консультується з фондом щодо нового фінансування розміром в $20 млрд на два-три роки у формі угоди stand-by ( SBA) або за механізмом розширеного фінансування (EFF).

Програма обсягом 20 мільярдів доларів стане другою за величиною позикою від МВФ після Аргентини

"МВФ завжди виступав як партнер України під час війни", - сказав Шевченко. І додав, що сподівається на початок програми фінансування вже цього року».

Голова центрального банку сказав, що нова програма має передбачати заходи, які допоможуть стабілізувати економіку. Це могло б забезпечити повернення до довоєнних умов, таких як гнучкий обмінний курс, відсутність обмежень на валютному ринку, зменшення непрацюючих кредитів у банківському секторі та збалансована фіскальна політика.

Останньою позикою МВФ Україні була екстрена фінансова підтримка в розмірі $1,4 млрд, погоджена в березні, що еквівалентно 50% квоти країни у фонді.

Окремо Київ зараз веде переговори зі своїми міжнародними кредиторами щодо заморожування боргових виплат, щоб полегшити кризу ліквідності. Центробанк України також має кредитну лінію з центральним банком Польщі на $1 млрд.

Читайте також: Україні доведеться поступитися частиною свого економічного суверенітету на деякий час – експерт про інвестиції в повоєнну Україну

Нагадаємо, раніше група країн-кредиторів рекомендувала призупинити обслуговування державного боргу України на два роки.