UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна просить Польщу безперешкодно пропускати через кордон пальне – Шмигаль

В пріоритетному безперешкодному списку має бути як і раніше також гуманітарна допомога і боєприпаси

Під час перемовин, український уряд запропонував польський стороні пропускати без будь-яких перепон не лише традиційний список такого транзиту, але і постачання готового палива, що використовується для оборони та економіки країни. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за результатами проведення діалогу із польским прем'єр-міністром Дональдом Туском.

Читайте також: Кабмін ухвалив рішення про підвищення акцизу на алкоголь та автопаливо до рівня ЄС

“Ми просили про вільний пропуск через кордон не лише боєприпасів і гуманітарної допомоги, але і пального. Це важливо, бо це безпосередньо стосується питань національної безпеки і сьогодні також це питання обговорили з паном прем'єр-міністром”, – зазначив Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр також нагадав, що Польща як і Україна внесла пункти пропуску на кордоні до об'єктів критичної інфраструктури. Він подякував польській стороні за таку ініціативу, що стабілізуватиме відносини країн, особливо в часи війни.

“Ми маємо прогрес щодо зняття блокади”, – резюмував очільник українського уряду наслідки перемовин, хоча водночас і зазначив, що наразі реалізація планів ще далека до завершення,. Однак на думку керівника уряду, є поступ у розв'язанні проблем, що можуть бути причинами непорозумінь між країнами.

Також раніше Дональд Туск повідомив, що на російську та білоруську сільгосппродукцію зросте мито на 50%, що фактично означатиме блокаду експорту цієї продукції у Європу. Відповідні рішення мають бути незабаром на рівні європейських інституцій остаточно формалізовані. Так оцінює перспективу зупинки експорту аграрної продукції з країни-агресора та країни, що підтримує російську агресію проти України, польський прем'єр-міністр Дональд Туск на спільній пресконференції з очільником українського уряду Денисом Шмигалем. 

На думку Дональда Туска бар‘єр для продукції з країни агресора має значення не лише політичне чи моральне, але і значення для польських і українських сільськогосподарських виробників.