UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна пропонує план реструктуризації держборгу — Bloomberg

Пікові виплати за держборгом очікуються у вересні.

Українські чиновники спільно з МВФ вивчають можливість реструктуризації зовнішнього боргу, пікові виплати за яким на суму 1,4 мільярда доларів очікуються у вересні. Про це пише Bloomberg із посиланням на свої джерела, які знайомі із ситуацією.

Зазначається, що Міжнародний валютний фонд не припиняє консультації та аналіз фінансової та боргової ситуації України. Влада, зокрема, розглядає кілька варіантів - отримання згоди - запит емітента на схвалення власників облігацій для зміни умов випущених цінних паперів. Другий варіант передбачає використання заморожених активів Росії як застави, хоча поки що неясно, як це можна юридично реалізувати.

Як зазначає видання, реструктуризація облігацій України як спосіб зниження її боргового навантаження допоможе гарантувати, що фінансування від основних союзників у сфері оборони та гуманітарної допомоги не буде спрямоване на погашення боргу власникам облігацій.

Читайте також: FT: У МВФ порахували, що Україні потрібні 15 мільярдів доларів на наступні три місяці

Доларові та єврооблігації України торгуються нижче за рівні, що вказує на кризу та ризик реструктуризації. Облігації з погашенням у вересні торгуються з дисконтом понад 40% до їхньої номінальної вартості, згідно з даними, зібраними Bloomberg.

Проте уряд України заявив, що відданий обслуговуванню своїх зовнішніх боргових зобов'язань.

За оцінками Центрального банку, цього року економіка України може скоротитися як мінімум на 30%, а гривня перебуває під зростаючим тиском. Грошово-кредитне управління підвищило ключову процентну ставку до 25% із 10% на своєму останньому засіданні 3 червня, щоб підтримати валюту.

На початку березня МВФ затвердив екстрений кредит для України у розмірі 1,4 мільярда доларів, скасувавши чинну угоду про резерв країни з фондом, якій залишалося виплатити 2,2 мільярда доларів із початкових 5 мільярдів доларів, затверджених у 2020 році.

Докладніше про те, "Скільки грошей не вистачає Україні та де їх взяти" - читайте у статті Юлії Самаєвої для ZN.UA.