UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна наростила експорт агропродовольчої продукції за І квартал 2023 року

Найбільше української агропродукції імпортував Китай.

Попри війну, Україні продовжує експортувати свою продукцію до інших країн. Так, за даними Державної митної служби у січні-березні 2023 року експорт агропродукції на 5% перевищив відповідний показник за аналогічний період минулого року. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

У першому кварталі 2023 експорт агропродовольчої продукції становив 6745 млн дол. США. Експерт зауважив, що продукти сільського господарства і харчової промисловості домінують у товарній структурі загального експорту України, займаючи в ньому зараз 65 %.

Читайте також: «Зерновий коридор»: аграрії розповіли, чому експорт українського зерна різко впав

Регіональна структура вітчизняного експорту в нинішньому році продовжує фокусуватись переважно на поставках до країн ЄС (3671 млн дол. США), країн Азії (2449 млн дол. США), а також Африки (345 млн дол. США) та СНД (155 млн дол. США). У підсумку ці чотири географічні регіони закуповують 98 % аграрної продукції українського виробництва, поінформував експерт.

Першу позицію у рейтингу основних імпортерів поки що повернув собі Китай, імпортувавши українського продовольства на суму 986 млн дол. США.

До топ-10 також увійшли: Румунія (828 млн дол. США), Туреччина (759 млн дол. США), Польща (666 млн дол. США), Нідерланди (381 млн дол. США), Іспанія (379 млн дол. США), Угорщина (268 млн дол. США), Італія (256 млн дол. США), Німеччина (154 млн дол. США) та Єгипет (149 млн дол. США).

Пугачов наголосив, що ці десять країн забезпечують 71 % доходів українських агроекспортерів.

Основними групами агропродовольчого експорту України в І кварталі 2023 року, як і раніше, виступають:

На ці види агропродукції спільно припадає майже 90 % вартості закордонних поставок вітчизняної агропродукції.

Експерт зазначив, що актуальна динаміка зовнішніх продажів на даний час підтверджує попередні прогнози науковців Інституту аграрної економіки. Згідно з прогнозами, при збереженні відносної стабільності умов зовнішньої торгівлі експорт Україною продовольства повинен зберегтись на рівні календарного 2022 року, знаходячись в межах 23-25 млрд дол. США.

Раніше ми писали, що міністр оборони Китаю Лі Шанфу похвалив Путіна за «сприяння миру в усьому світі». На відео, розміщеному платформі китайської компанії NetEase Inc., видно, як Лі Шанфу зачитує заздалегідь підготовлену промову на зустрічі минулої неділі з Путіним і російським міністром оборони Сєргєєм Шойгу.

Зазначимо, що згідно з перехопленими документами російської розвідки, на початку року Китай схвалив надання летальної допомоги Росії та планував замаскувати військову техніку під цивільну номенклатуру.