UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може отримати від ЄБРР у найближчі п’ять років 15 млрд євро: названо умови

Українській владі потрібно зосередитися на реформах - на вдосконалення системи закупівель та боротьбі з корупцією.

Від початку війни Росії проти України Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) інвестував в українську економіку 3,8 млрд євро. У найближчі п’ять років ЄБРР може направити ще від 7,5 до 15 млрд євро. Про це під час Мюнхенської безпекової конференції розповіла президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо, передає кореспондент "Укрінформу".

Читайте також: «Західна допомога Україні перевищує план Маршалла», – глава ЄБРР

Останнім часом економіка України стабілізувалася, і навіть спостерігається її суттєве зростання. Вона назвала "неймовірним і дивовижним" факт, що в умовах війни й економічної нестабільності економіка України за результатами 2023 року зросла на 5%.

За її словами, у значній мірі це стало можливим завдяки фінансовій підтримці України ззовні, стимулюванні бізнесу до подальшого інвестування в економіку країни. Президент ЄБРР зауважила, що зараз, очевидно, складно залучати нових закордонних інвесторів до ведення бізнесу в Україні. Проте, можна стимулювати бізнес-активність українських компаній, а також іноземних компаній, які вже присутні на українському ринку.

Читайте також: Європейські трейдери протестували українські ПГС і це сприятиме інвестиціям в безпеку – The Economist

"За останні два роки ми змогли інвестувати в Україну 3,8 млрд євро",- зазначила Рено-Бассо.

Це більше, ніж було до цього, коли в середньому інвестувався 1 млрд євро на рік.

Президентка ЄБРР також звернула увагу на стійкість банківської системи України, зауваживши, що через неї можна активно фінансувати малий і середній бізнес і надавати підтримку місцевим компаніям, які потребують допомоги в отриманні оборотного капіталу чи інвестицій.

Рено-Бассо наголосила на потребі фінансування ключової інфраструктури України, зокрема, у сфері енергетики, покращенні функціонування системи комунікацій, у тому числі, залізничної – для збільшення пропускної здатності щодо українського експорту до країн ЄС.

Читайте також: Урсула фон дер Ляєн закликає ЄС фінансувати в оборонне виробництво — Financial Times

На її переконання, зараз потрібно зосередитися на інвестиціях на короткострокову перспективу і робити це разом із реформами, а саме щодо вдосконалення системи закупівель, боротьби з корупцією. Президентка ЄБРР повідомила, що має для України "позитивний сигнал": що в 2024 році банк продовжуватиме інвестувати в економіку України.

"Наша оцінка полягає в тому, що в наступні роки п’ять років ми можемо інвестувати у реальну економіку від 7,5 до 15 млрд євро”, - сказала Рено-Бассо, зазначивши, що ЄБРР робитиме це у співпраці і координації з іншими партнерами в ЄС, донорами та міжнародними фінансовими організаціями.

Рішення було прийнято, незважаючи на неодноразові заяви з боку лідерів Угорщини, одного із членів Європейського Союзу, про те, що країна може блокувати дане рішення для України.

Раніше ми писали про те, що з початку 2025 року сотні тисяч українських біженців, які втекли від війни після вторгнення Росії, зможуть подати заявку на те, щоб залишитися у Британії і надалі мати право на доступ до роботи, медичної допомоги та освіти, заявив уряд країни.