UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна домовилася з Хорватією про можливість експорту зерна через хорватські порти

Також є "конкретні домовленості" щодо іншої підтримки.

Українська та хорватська сторони досягли домовленості щодо можливості використання портів Хорватії на Дунаї та в Адріатичному морі для експорту нашого зерна на тлі виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за результатами переговорів зі своїм хорватським колегою Гордоном Гирличем-Радманом, який приїхав у Київ.

"Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю. Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері – це справжній, дієвий внесок у продовольчу безпеку світу. Дякую Хорватії за конструктивну допомогу", – заявив Кулеба, якого цитує пресслужба МЗС.

Читайте також: Bloomberg: Як зламати зернову блокаду Путіна

Водночас, головною темою розмови стала зброя. Політики, зокрема, обговорили подальшу допомогу Україні з боку Хорватії. Подробиці не було повідомлено.

"Скажу лише, що є конкретні домовленості, які незабаром будуть реалізовані. Окремо відзначу, що допомога, яку надає Хорватія, є дуже солідною, якщо порахувати її частку в загальному військовому бюджеті цієї країни", – сказав Кулеба.

Крім того, йшлося про підготовку до Міжнародної донорської конференції з розмінування в Україні, яка має відбутися в хорватській столиці, Загребі, у жовтні. Глава МЗС України подякував за це Хорватії, яка відіграє роль одного з глобальних лідерів у цьому питанні, а також за вже надану військово-технічну, фінансову і гуманітарну підтримку.

Дипломати торкнулися й питання реалізації української "формули миру", запропонованої президентом Володимиром Зеленським.

"Хорватська сторона підтвердила готовність взяти участь у втіленні цілої низки пунктів Формули миру: щодо продовольчої безпеки, енергетичної безпеки, відновлення поваги до статуту ООН і територіальної цілісності України, досягнення справедливості за російські злочини та запобігання екоциду. Ми дуже вдячні. Це саме та конкретика, якої ми очікуємо від інших країн і ми продовжуємо спільно працювати над реалізацією Формули миру та проведення відповідного саміту", – підсумував Кулеба.

Читайте також: В Офісі президента розкрили подробиці щодо мирних переговорів у Саудівській Аравії

У Міністерстві закордонних справ України уточнили, що переговори відбулися в гібридному форматі. Глава відомства брав у них участь дистанційно, оскільки перебуває на самоізоляції після позитивного тесту на COVID-19.

Раніше Хорватія вже пропонувала надати свою залізничну мережу та порти в Адріатичному морі в пошуку нових маршрутів експорту українського зерна. Також три Балтійські країни – Литва, Латвія та Естонія – запропонували використовувати свої порти для безпечного транспортування зерна з України після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Для реалізації плану держави звернулися по допомогу до Європейської комісії.