UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може дозволити роботу на окупованих територіях: Кабмін пропонує легалізувати перелік діяльностей

Уряд вирішує проблему, як вижити в окупації, але не стати колаборантом.

Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України», який легалізує певні види діяльності в окупації.

Читайте також: Укрпошта припиняє роботу на непідконтрольних територіях

Наразі на сайті парламенту створено картку законопроєкту, але текст документа недоступний. Зазначається, що проєкт передано на розгляд керівництва ВР.

У загальних рисах текст законопроєкту розкрив представник уряду у парламенті, керівник секретаріату фракції «Слуга Народу» Тарас Мельничук.

За його повідомленням, Кабмін пропонує визначити перелік видів діяльності та заходів, які можливо здійснювати на тимчасово окупованих територіях, якщо при цьому не вчиняється пособництво державі-агресору.

Читайте також: Росіяни крадуть гроші, які платять жителі окупованих територій за електроенергію

При цьому, передбачається наділити КМУ, НБУ та незалежних регуляторів повноваженнями визначати особливості та встановлювати обмеження здійснення суб’єктами господарювання визначеного переліку видів діяльності. Це дозволить у разі змін ситуації оперативно реагувати та обмежувати ті чи інші види діяльності або заходи.

Нагадаємо, у березні цього року в Україні була запроваджена кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність і пособництво державі-агресору. Згідно з законодавством, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Читайте також: Навчання на тимчасово окупованих територіях: проблеми вчителів і школярів

Однак, формально під кримінальну відповідальність могли підпадати люди, які вимушені працювати в окупації.

До Мінреінтеграції почали надходити сотні звернень: люди просять роз’яснити, чи підпадає та, чи інша діяльність під кримінальний кодекс.

Читайте також: ОКУПОВАНІ. Соціальні зобов’язання держави на старих і нових тимчасово окупованих територіях. Платити чи не платити?

У відповідь на це Міністерство утворило робочу групу з понад 160 представників органів влади, бізнесу, фахівців права, громадських організацій, яка й напрацювала два законопроєкти, що чітко дають зрозуміти, яка діяльність не є колабораціонізмом. Зокрема, уточнюється, що караним буде лише добровільне здійснення господарської діяльності у взаємодії з агресором. Також пропонується визначити перелік видів діяльності, здійснення яких на ТОТ допускається, якщо при цьому не здійснюється пособництво агресору. Уряд зможе встановлювати особливості та додаткові обмеження провадження такої діяльності.

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Мінреінтеграції.

Читайте також: ОКУПОВАНІ: Місцеве самоврядування під тиском агресора

Нагадаємо, мешканці окупованих територій та територій, де тривають бойові можуть подати заяву онлайн про надання чи поновлення статусу безробітного та призначенню грошової допомоги.

Водночас ПриватБанк заблокував зарплатні та пенсійні картки клієнтам в окупації. Про це повідомляють мешканці окупованих територій.

Читайте також: ОКУПОВАНІ: Як журналісти на захоплених територіях тримають удар від Росії