UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина теж тимчасово заборонила імпорт агропродукції з України – міністр

Як і в Польщі, обмеження, ймовірно, будуть діяти до кінця червня поточного року.

Угорський уряд вирішив підтримати рішення Польщі, теж заборонивши ввезення зернових та деякої іншої аграрної продукції у свою державу з території України чи українського походження, повідомив міністр сільського господарства Іштван Надь, якого цитує Index.

Згідно з повідомлення пресслужби міністерства, на яке посилаються й інші місцеві ЗМІ, рішення було ухвалено для "захисту інтересів угорської фермерської спільноти". Глава відомства вважає, що збереження імпорту з нашої держави може "завдати такої серйозної шкоди сільському господарству Угорщини, що треба буде вживати надзвичайних заходів".

"Українське сільське господарство працює за методами, які вже не дозволені в Європейському Союзі, і, як наслідок, з надзвичайно низькою собівартістю виробництва, з повними можливостями безмитної та вільної торгівлі, почало експортувати на європейський ринок, окрім зерна та олійних культур, велику велика кількість птиці, яєць і меду, що унеможливило продажі продукції вітчизняних і центральноєвропейських фермерів", – йдеться в заяві Надя.

За словами міністра, обмеження, як і в Польщі, будуть тимчасовими й діятимуть до 30 червня 2023 року. У Будапешті очікують, що до цього часу Європейський Союз вживе "значні довготривалі заходи", зокрема перегляне повністю безмитний режим для товарів з України й роботу "коридорів солідарності".

Читайте також: У Словаччині заборонили українське зерно та рекомендували країнам Євросоюзу зробити те саме

Минулого тижня Україна вирішила тимчасово утриматися від експорту в Польщу чотирьох зернових культур: пшениці, кукурудзи, соняшника і рапсу – через зернову кризу в Євросоюзі. Занадто дешеве українське зерно стало причиною хаосу в ЄС, на тлі якого в Польщі звільнився міністр сільського господарства.

Незважаючи на світове зростання цін на пшеницю і продовольчі ризики для цілої низки країн, половина українського зерна, яке так важко вивозиться з країни, експортується з неймовірним дисконтом у 40%. Чому так склалося, пояснює Юлія Самаєва у статті "Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі".