UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні запевнили, що в наступному році проблем з гречкою не буде

У 2013 році потреби внутрішнього ринку в гречці будуть забезпечені для всіх категорій господарств за рахунок виробництва вітчизняних аграріїв.

У 2012-2013 маркетинговому році українські аграрії за рахунок власного виробництва повністю забезпечать попит на такі крупи, як гречка, ячмінь, овес і просо. Про це заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства Олександр Сень.

«Потреби внутрішнього ринку у гречці, ячмені, просі і вівсі будуть повністю забезпечені для всіх категорій господарств за рахунок виробництва вітчизняних аграріїв. Такі дані ми отримали, проаналізувавши розрахунковий баланс попиту і пропозиції зерна на 2012/2013 маркетинговий рік», - заявив Олександр Сень.

За його словами, збір гречки в даний час продовжується, і за станом на 3 вересня намолочено 106 тисяч тонн, що становить 38% від прогнозу, з площею 107 тисяч гектарів. Загальне споживання гречки в Україні становить 214 тисяч тонн. В цілому цього року планується отримати 260 тисяч тонн, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів

Таким чином, зазначив Сень, переробні підприємства будуть повністю забезпечені гречкою власного виробництва, що дозволить їм виробити обсяг круп, достатній для внутрішнього споживання.

Він також заявив, що забезпечити баланс попиту і пропозиції відповідних зернових також допомагають їхні перехідні залишки. Зокрема, на початок поточного маркетингового року перехідні залишки ячменю склали 1,66 мільйона тонн, вівса - 49 тисяч тонн, гречки - 60 тисяч тонн і 81 тисяча тонн проса.

Олександр Сень зазначив, що збір цих сільськогосподарських культур продовжується.

«Спостерігаючи за ходом польових робіт, ми бачимо, що українські споживачі і аграрії будуть повністю забезпечені власними гречкою, ячменем, соєю та просом», - зазначив заступник міністра. !zn

Читайте також:

Уряд запровадив заборонні квоти на експорт продуктів з гречки

Рада скасувала мито на імпортну гречку

Кабмін зобов'яже виробників відповідати за якість продуктів харчування