UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського прогнозують зростання окремих тарифів на 10-11 відсотків вже цього опалювального сезону

Які саме тарифи здорожчають, окрім тарифів на розподіл та доставку газу, в ОП не уточнюють.

Окремі тарифи на житлово-комунальні послуги подорожчають на 10-11% вже цього опалювального сезону, проте це точно не стосується ціни на газ для населення, яка залишатиметься сталою до кінця сезону опалення, та цін на електроенергію, які вдалося навіть знизити. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма.

"Можливе незначне корегування деяких тарифів у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема тарифів на розподіл та доставку газу, але ціна газу для населення впродовж нинішнього опалювального сезону не зростатиме", - йдеться в повідомленні, що розміщене на сайті ОП.

Які саме тарифи здорожчають, окрім тарифів на розподіл та доставку газу, Шурма не уточнив.

Водночас він зазначив, що ціни на електроенергію для населення у 2021 році також вдалося утримати від зростання, а для деяких категорій споживачів навіть знизити.

Шурма також наголосив, що підвищення тарифів на постачання або розподіл електроенергії для обленерго жодним чином не позначиться на вартості цього енергоносія для населення.

Читайте також: Тарифи на тепло до кінця опалювального сезону не зростатимуть і це перемога – Зеленський

Він нагадав, що цієї зими склалася аномальна ситуація на світовому та регіональному ринках енергоресурсів, яка призвела до галопуючого зростання цін на природний газ, електроенергію та вугілля. Це відбулося через швидкий вихід глобальної економіки з кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, та збільшення споживання, до якого ланцюжки постачання виявилися неготовими.

Свою роль у здорожчанні енергоресурсів відіграла й Росія, дії якої на регіональному ринку газу призвели до рекордних цін – вартість газу за тисячу кубометрів зросла у 20 разів у порівнянні з 2020 роком.

На тлі цих процесів суттєво збільшилися тарифи на енергоресурси для побутових споживачів у всій Європі.

Читайте також: Тарифи на тепло до кінця опалювального сезону не зростатимуть і це перемога – Зеленський

Нагадаємо, як писало ZN.UA, наприкінці 2020 року оператори газорозподільних мереж (облгази) ініціюювали зростання тарифів на розподіл природного газу на 61-443%. Це зацікавило Антимонопольний комітет України, який в січні 2021 року розпочав дослідження щодо обгрунтованості й прозорості тарифів на розподіл газу. Як обіцяли в АМКУ, у разі виявлення порушень НКРЕКП зобов'яжуть виправити ситуацію. Чим закінчилося розслідування, наразі невідомо.   

Також природними локальними монополіями є водоканали, теплокомуненерго та більшість підприємств галузі. Своїм позаконкурентним становищем усі вони користуються сповна. 

Відносини нацрегулятора та комунальних підприємств нагадують дитячу гру у піддавки. Левова частка водоканалів свої підприємства не модернізують, НКРЕКП їх за це штрафує, але при впровадженні нових тарифів ці "збитки" до них і закладаються. Ми роками платимо за недбалість!  Як водоканали аргументують необхідність підняття тарифів, йдеться в матеріалі Олександра Сергієнка "Чому комунальні тарифи ростуть?".