У Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) заявили, що очікують активізації розслідування справ про виведення з державного Приватбанку близько $ 5,5 млрд його колишніми власниками. Про це в коментарі hromadske в кулуарах інвестиційного форуму в Маріуполі заявив віце-президент ЄБРР Алан Пію.
За його словами, ЄБРР вітають заяву Офісу президента про те, що Приватбанк не може повернутися до колишніх власників, але необхідно подивитися, як це буде реалізовано на практиці.
"Друга річ. Наскільки ви знаєте, менеджмент Приватбанку ініціював ряд позовів, зокрема у Великобританії та Україні для того, щоб повернути активи, які були виведені з банку. Нещодавно в Лондоні прийняли дуже важливе рішення, яке підтверджує, що справа підпадає під британську юрисдикцію. В Україні також є справи, які знаходяться в різних державних установах і ми очікуємо, що ці інститути зроблять те, що необхідно для прогресу у цих справах в Україні", - заявив Пію.
Він додав, що НАБУ, Генпрокуратура і СБУ не є судами, на які уряд не може чинити тиску, тому в ЄБРР очікують активізації роботи з розслідування справ щодо виведення коштів з Приватбанку.
21 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних з Приватбанком. Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів. Невизначеність з Приватбанком істотно ускладнює переговори з МВФ. У Фонді побоюються, що рішення про націоналізацію може бути переглянуте.
Детальніше про судових розбірках навколо Приватбанку читайте в статті Юлії Самаевой "По кому подзвін Біг-Бена" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".