UA / RU
Підтримати ZN.ua

У світі лише одна економіка відновилася в доковідний стан та почала швидко зростати

Торік дефолт оголосили три країни

Аналітична записка МВФ із промовистою назвою «Боргова пандемія», присвячена суверенним кредитним зобов’язанням, прямо застерігає від надмірного оптимізму в оцінці перспектив зростання. Попереду — нерівномірне відновлення, попереджає у статті докторка філософії, асоційована професорка Київської школи економіки Світлана Хутка.

“Повернення економіки в доковідний стан забере кілька років: Азія та Північна Америка — 2022-го (Японія — 2026-го), 2024-го — Латинська Америка й Африка, 2023-го — ЄС та інші країни”, - додає Хутка. 

Суверенні державні борги зросли, торік дефолт оголосили три країни: Аргентина, Еквадор і Замбія. 

Які країни на черзі, залежатиме від багатьох факторів і перш за все — від фіскального навантаження, наголошує Хутка. 

“Не дивно, що наприкінці року, як і на початку, увагу знову прикуто до Китаю, але тепер зі знаком «плюс». Червоний дракон під комуністичним прапором — це економіка №2 у світі після США, єдина серед усіх, яка і відновилася, і почала швидко зростати вже 2020-го. Міжнародний валютний фонд висловив із цього приводу сподівання, що така позитивна динаміка Китаю посприяє відновленню й інших країн після найбільшої майже за століття глобальної рецесії", - пише вона.

Читайте також: Не всі країни зможуть забезпечити економічне відновлення після пандемії — Bloomberg

Детальніше про те, як виглядає палітра глобально впливових трендів майбутнього після 2020 року, читайте у статті Світлани Хуткої “Джазове стакато майбутнього”.