Блокування Данією будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", проти якого протестує, в тому числі, і Україна, можна обійти, подовживши трубопровід на 10-12 миль, що окупиться відсутністю "плати за дно" цій країні, заявив фахівець із питань міжнародної політики, голова комітету Держдуми РФ з освіти і науки В'ячеслав Ніконов.
"Данія заявила про намір затримати будівництво "Північного потоку-2". Для проекту це майже нешкідливо: обхід датських вод подовжить трубу на 10-12 миль. Невелике подорожчання компенсується відсутністю "плати за дно" Копенгагену", - вважає Ніконов.
Він додав, що "данський демарш" - це, в першу чергу, свідчення різкого падіння впливу в ЄС Німеччини і особисто Меркель, яка підтримує "Північний потік-2".
"Раніше данці б не посміли", - додав Ніконов.
Раніше прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що Данія не може самостійно вирішити питання з видачею дозволу на "Північний потік-2", і запропонував винести обговорення цього проекту на загальноєвропейський рівень.
Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.
Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.
Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають СШАй Україна.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".