UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії заговорили про дефолт США і окреслили два «імовірні сценарії»

У РФ вважають, що дефолт США можливий через відмову підвищити ліміт за держборгом або сплачувати відсотки.

Російські експерти вважають, що відносно дефолту США за боргами є два сценарії — середньостроковий та довгостроковий. Середньостроковий – протягом 1-2 років, довгостроковий – у розрізі понад 10 років. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на експертів.

Як вважає начальник відділу аналітики та просування "БКС Світ інвестицій" Оксана Холоденко, довгостроковий варіант вірогідніший, але питання його наступу пов'язане з рідкісними та непередбачуваними подіями, так званими "чорними лебедями".

При цьому, за її словами, є два можливі варіанти дефолту США за боргами. Перший – відмова від підвищення ліміту держборгу, другий – відмова від виплати відсотків.

"З питання підвищення ліміту держборгу, як правило, тривають тривалі дебати в Конгресі. Питання, як правило, вирішується навколо дедлайну. При запізнюванні позитивного рішення запускається тимчасова технічна процедура обслуговування держборгу", - пояснила аналітик.

Держоблігації США - безризиковий інструмент. Загроза дефолту за федеральними боргами – потенційний негативний тригер для інвесторів. При цьому фактична реакція ринку може відрізнятись від теоретичної.

"У разі посилення волатильності на фінансових ринках і просідання американського ринку акцій долар і Treasuries зростають, а їхня прибутковість знижується. Виходить залежний від інвесторів замкнутий процес, який знижує ймовірність настання дефолту", - підкреслює Холоденко.

Експерт також зазначає, що інфляція в США "знаходиться на максимумі за 40 років" - ціновий тиск втратив статус тимчасового. Згідно із сегментом облігацій, захищених від інфляції (TIPS), інфляційні очікування у Штатах на найближчі 5 років становлять близько 3,3% річних. Це, на думку Холоденка, "здешевлює" обслуговування боргу за рахунок зниження реальних відсоткових ставок.

Читайте також: Росія змогла уникнути дефолту за євробондами – Bloomberg

"Дефолт Росії. Що це означає?" , - читайте про це у матеріалі Юлії Самаєвої для DT.UA. Дефолт – це невиплата кредитного платежу чи порушення умов такої виплати. Суверенний дефолт — це коли позичальник не може повернути борги — держава. Більшість країн регулярно беруть позички, але вони намагаються уникати суверенних дефолтів, бо потім важко знайти охочих давати гроші у борг. Тому кожен суверенний дефолт – подія неабияка.