У разі припинення транзиту російського газу через територію України за результатами 2020 року падіння вітчизняної економіки може досягти 0,7%. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
"Щомісяця ми отримували від транзиту $ 200-250 млн, і ось в січні буде фактично остання оплата за грудень 2019-го, але вже в лютому це припиниться. І уряд відчує ефект негайно", - зазначив він.
Вітренко додав, що, за розрахунками НАК, у разі припинення транзиту, "падіння економіки за найбільш песимістичним сценарієм може становити до 0,7% з урахуванням ефекту мультиплікатора" замість прогнозованого зростання на 3,3%.
Раніше голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що "Газпром", найімовірніше, не підпише новий контракт про транзит російського газу. Але Україна і європейські партнери готові до такого сценарію розвитку подій і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.
В Брюсселі 8 листопада відбулися технічні консультації по транзиту російського газу в Євросоюз через газотранспортну систему України.
На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.
19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.
Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.