Поки уряд зволікає з легалізацією капіталів, у 3 запропонували законопроект про декларування тіньових доходів юридичних та фізичних осіб.
Як повідомляє видання "Коммерсант-Україна", Верховна Рада оприлюднила законопроект №3590 "Про легалізацію доходів юридичних та фізичних осіб", яким Григорій Смітюх (Партія регіонів) запропонував провести податкову амністію.
"Вона не буде мати фіскальний і конфіскаційний характер. Протягом року юридичні та фізичні особи-громадяни України зможуть у добровільному порядку задекларувати доходи - гроші, цінні папери, рухоме і нерухоме майно, майнові права, об'єкти за кордоном, з яких не було сплачено податки", - пише видання.
Декларація, подана до Міністерства юстиції, повинна містити інформацію про суб'єкта легалізації, переліку майна, його місцезнаходження та вартості. Протягом 10 днів Мін'юст буде видавати свідоцтво про легалізацію доходів, плата за яке складе 1% від вартості легалізованих активів. Смітюх переконаний, що держбюджет отримає до 3,5 млрд гривень.
Відповідно до законопроекту, надані Мін'юсту дані не підлягають перевірці контролюючих органів. При цьому суб'єктів звільняють від зобов'язання розкривати джерела отримання доходів (закон не поширюється на доходи, одержані злочинним шляхом).
Окрім того, вони зможуть без обмежень користуватися і розпоряджатися об'єктами власності, а також правом розміщувати гроші в іноземних банках без отримання дозволу Нацбанку.
Таким чином, держава гарантує, що проти суб'єкта легалізації не буде розпочато кримінальне або адміністративне переслідування в рамках амністії капіталів.
Проте Мінюст зможе надати інформацію з декларації правоохоронним органам за рішенням Верховного суду, якщо проти особи буде порушено кримінальну справу, не пов'язану з легалізацією.
Як пише видання, за інші випадки розголошення інформації про легалізовані доходи посадових осіб Мін'юсту можуть позбавити волі на термін до п'яти років.
Це не перша ініціатива Григорія Смітюха про амністію капіталів. З 2007 року ним було подано три ініціативи, які не виносили навіть на перше читання.
Окрім того, Міндоходів неодноразово обіцяло ввести загальне декларування доходів фізичних осіб, для чого буде потрібно подання нульової декларації.
Джерело в міністерстві зазначило, що правову оцінку запропонованого механізму вони не зможуть дати, поки документ офіційно не надійде до відомства. "Причому тут Мін'юст, що він буде робити з цими даними далі? Швидше за все, ми виступимо проти", - заявив співрозмовник.
Смітюх не вірить у підтримку податківців. "Одна з цілей законопроекту - заспокоїти бізнес і дати гарантії, що за минуле його перевіряти не будуть. Однак це невигідно контролюючим органам, бо знижується можливість проведення перевірок", - сказав він.
Його колега з фракції, голова комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутинник зазначив, що ідея про легалізацію доходів піднімалася, починаючи з середини 1990-х років, але так і не була реалізована.
Нагадаємо також, що Міністерство доходів і зборів України спільно з фахівцями консалтингових компаній розробляє законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів громадян. У законопроекті планується передбачити, що підлягати загальному декларуванню будуть лише громадяни, які мають кілька джерел доходів. !zn
Читайте також:
Міндоходів не встигає винести на обговорення законопроект про загальне декларування доходів
Банки придумали новий спосіб залучити ще більше коштів на депозити: провести фінансову амністію