Опозиція і провладна більшість зареєстрували у Верховній Раді спільний євроінтеграційний законопроект, який передбачає низку змін до антикорупційного законодавства, у тому числі, щодо проведення держзакупівель в Україні.
Авторами законопроекту №3522 є депутати всіх партій, окрім комуністів - Сергій Тігіпко (Партія регіонів), Павло Петренко ("Батьківщина"), Леся Оробець (УДАР), Олег Махніцький (Свобода), а також голова профільного Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією "ударівець" Віктор Чумак.
Однією з ключових норм законопроекту його автори називають повернення контролю над державними підприємствами при проведенні ними держзакупівель, як цього вимагає від України Євросоюз, повідомляє "Центр протидії коррупції".
Зокрема, як зазначив голова профільного Комітету Віктор Чумак, цим законом "виконується не тільки ключова антикорупційна вимога Європейської комісії на шляху до візової лібералізації з ЄС, але і ліквідується найбільша корупційна схема у країні - непрозорі закупівлі державними підприємствами, через які тільки за минулий рік нас обікрали на 50 млрд грн".
За його словами, "наявність цієї норми у законопроекті - ключова умова опозиції для голосування за нього".
Також законопроект містить ряд інших важливих норм, які мають наблизити українське антикорупційне законодавство до європейських стандартів. Наприклад, можна буде анонімно повідомляти про здійснення корупційного злочину, що повинно значно збільшити кількість повідомлень про такі правопорушення.
Нагадаємо, раніше подібний законопроект №2207 до Ради подали депутати трьох опозиційних фракцій. Документ було схвалено для розгляду парламентом, і навіть було внесено до порядку денного, але голосування щодо нього досі і не відбулося.
Раніше Рахункова палата України підрахувала, що за останні два роки базовий "Закон про державні закупівлі" було змінено 17 разів, що значно спотворило принципи конкуренції та прозорості.
Як відомо, влітку 2012 року Верховна Рада України, незважаючи на численні заперечення представників ЄС, громадських організацій і експертів, прийняла закон, яким дозволила державним підприємствам проводити закупівлі без будь-яких процедур та оприлюднення документів. Прозорість тендерних процедур є однією з ключових вимог ЄС на шляху до підписання Угоди про асоціацію та візової лібералізації з Україною. !zn
Читайте також:
Влада приховала дані про тендери більш ніж на 160 мільярдів
СБУ запропонувала вивести "з тіні" закупівлі держпідприємств
Рада сховала державні закупівлі від зайвої цікавості українців