Банки очікують зростання кредитування малих та середніх підприємств і надання споживчих кредитів протягом наступних 12 місяців, йдеться у звіт "Опитування про умови кредитування", оприлюдненому НБУ.
Протягом наступних 12 місяців корпоративне кредитування зросте, вважає 72% опитаних банкірів.
Нарощування кредитування домогосподарств очікує 67% опитаних - це максимальне значення з початку проведення опитування в 2015 році.
В IV кварталі 2017 року помітно зросла частка схвалення банками заявок на кредити малим і середнім підприємствам. На думку респондентів, основна причина цього - зниження кредитних ставок.
Великі банки значно збільшили рівень схвалення заявок на кредити громадянам, як на іпотечні, так і на споживчі.
Крім зниження процентних ставок, цьому сприяло пом'якшення вимог до застави.
В I кварталі 2018 року більшість банків очікує, що стандарти кредитування не зміняться.
Протягом IV кварталу попит бізнесу і громадян на кредити значно зріс, констатує НБУ. Попит збільшився на всі види кредитів, найбільше - на короткострокові і гривневі кредити.
Головними драйверами попиту на іпотечні та споживчі кредити були: зниження процентних ставок і поліпшення споживчих настроїв.
На I квартал 2018 року 52% опитаних банків очікують зростання попиту на кредити від бізнесу, 33% - на іпотечні кредити, 46% - на споживчі кредити.
Банки вважають, що в IV кварталі 2017 року кредитний ризик підвищився, про це заявили 60% респондентів. Також зросли, але в меншій мірі, валютний ризики та ліквідності.
Процентний ризик залишається низьким чотири квартали поспіль. Операційний - не змінився.
В I кварталі 2018 року банки очікують зростання кредитного, валютного, операційного ризиків.
Вперше, починаючи з третього кварталу 2015 року, очікується зростання процентного ризику, йдеться в повідомленні НБУ.
Раніше повідомлялося, що роздрібне кредитування за 2017 рік зросла на 30%. При цьому в Нацбанку не очікують банкрутств великих банків.
Також повідомлялося, що обсяг непрацюючих кредитів в українських банках трохи зменшився.