UA / RU
Підтримати ZN.ua

У найближчі три роки доходи бюджету Росії впадуть до двадцятирічного мінімуму – ЗМІ

Російський мінфін очікує скорочення нафтогазових доходів РФ як по відношенню до ВВП, так і в номінальному вираженні.

Доходи федерального бюджету РФ по відношенню до ВВП будуть знижуватися в наступні три роки, і досягнуть двадцятирічного мінімуму (13,3% ВВП) в 2019 році, майже опустившись нижче рівня 1999 року (12,8% ВВП).

Як повідомляють "Ведомости", що зуміли ознайомитися з прогнозом структури доходів бюджету і матерілами проектувань бюджету РФ на 2017-2019 роки, нафтогазові доходи Росії будуть скорочуватися як по відношенню до ВВП, так і в номінальному вираженні. Доходи від інших сфер активності будуть рости, але темп їх зростання буде відставати від темпу номінального ВВП.

Вказується, що частка російських доходів, що перерозподіляються через держбюджет, останні 10 років становила в середньому 20% ВВП. В найближчі три роки, у зв'язку зі скороченням нафтогазових доходів, вона скоротиться майже на третину. Якщо в 2006 році вони приносили бюджету понад 10% ВВП доходів, то в 2016 – менше 6%, а в 2018-2019 рр., – менше 5%.

Наголошується, що розрахунки на 2017-2019 роки зроблені виходячи з прогнозу Мінекономрозвитку РФ, в якому ціна нафти залишається на рівні 40 доларів США за барель протягом найближчих трьох років. За словами міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, уряд буде формувати бюджет виходячи саме з цієї цифри.

Згідно з розрахунками Мінфіну, в нинішньому році доходи будуть на 1,2 трлн руб. менше, ніж планувалося законом про бюджет. З урахуванням середньорічної інфляції, рівень російських доходів у реальному вираженні скоротиться на 15% порівняно з доходом 2015 року.

Зростання доходів Мінфін очікує тільки в 2018 році, проте він, за прогнозами, буде поступатися темпам інфляції.

Нагадаємо, падіння ВВП Росії (внутрішнього валового продукту) за підсумками півріччя з початку 2016 року склало 0,9%. У першому півріччі минулого року спад економіки РФ був більш глибоким - 3,7%.

В той же час експерти оцінюють падіння економіки Росії як "падіння нижче дна". За оцінками експертів інституту "Центр розвитку" Вищої школи економіки (ВШЕ), за підсумками 2016 року ВВП Росії може скоротитися на 1,5%, що значно гірше травневого прогнозу Мінекономрозвитку на цей рік", а в наступні роки рецесія може продовжитися "нехай і меншими темпами".

Нагадаємо, що про "дно кризи" російські посадовці говорили в середині 2015 року, а в кінці року президент РФ Володимир Путін почав вживати новий вираз – "пік кризи", про досягнення якого він неодноразово інформував жителів Росії.