Виконуючий обов'язки голови Нацбанку Яків Смолій прогнозує зниження державної частки в банківській системі в найближчі кілька років, пише "Економічна правда".
"Національний банк зацікавлений у тому, щоб частка державного сектора у банківській системі суттєво знизилася, і вирішити цю задачу можливо шляхом продажу банків або входження в їхній капітал інвесторів", - сказав він.
"Наша четвірка державних банків є привабливими активами, адже всі їх проблеми з непрацюючим кредитним портфелем повністю зарезервовані, банки мають значну клієнтську базу, висококваліфікований персонал, гарні комісійні доходи, є операційно прибутковими", - додав Смолій.
На думку виконуючого обов'язки голови НБУ, у найближчі 2-4 роки існує велика вірогідність продажу "Укргазбанку".
"А щодо інших державних банків, то за цей час можливо поява міноритарних акціонерів з пакетом близьким до 20%. Багато країн мають успішний досвід виходу державних банків на IPO, але для досягнення максимального ефекту необхідна позитивна статистика протягом декількох періодів, досвід у виплаті дивідендів і розвинене корпоративне управління", - сказав він.
Смолій додав, що разом з Мінфіном і міжнародними організаціями в НБУ підготували законопроект з корпоративного управління державних банків, а також працюють над проблемою повернення непрацюючих кредитів.
Нагадаємо, що, як писав радник Київської школи економіки і колишній член правління, виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило в своїй статті для DT.UA, держбанки продовжують бути кишеньковими для провладних політико-бізнесових груп.
Детальніше про політику Нацбанку читайте в статті Ігоря Шумило "Банківська система: про згубність недореформування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".