UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацбанку пояснили скорочення повноважень Рожкової

В НБУ вважають, що це дасть можливість ефективніше працювати.

У Нацбанку пояснили зміни у вертикалі підпорядкування, розподілі окремих структурних підрозділів НБУ, а також у розподілі вертикалей підпорядкування за членами правління НБУ. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

«Необхідність оновлення вертикалей підпорядкування центробанку зумовлена розширенням мандату Нацбанку, зокрема у сфері регулювання  ринку небанківських фінансових установ. Регулятор має відокремити методологічне супроводження та нормативно-правове регулювання діяльності учасників ринків небанківських фінансових послуг від функцій нагляду за ними. Аналогічний принцип застосований і до учасників ринку банківських послуг», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, у зв'язку із вищезазначеним, Нацбанк створив нову вертикаль підпорядкування «Регулювання фінансового сектору», що здійснюватиме методологічне супроводження діяльності учасників банківського та небанківського фінансових ринків. Водночас функції нагляду за діяльністю учасників цих ринків виконуватимуть підрозділи, що входять до вертикалі «Пруденційний нагляд і загальні питання».

«Оновлений розподіл вертикалей дасть можливість ефективніше налагодити роботу за кожним із напрямків», - додали в НБУ.

Читайте також: МВФ не дав згоди на звільнення Рожкової, тому Данилишина «зіллють» відразу після її відходу з НБУ - НВ

Повідомлялось, що у Нацбанку частково змінили вертикаль підпорядкування та розподілу окремих структурних підрозділів НБУ між ними. Також відбулися зміни в  розподілі вертикалей підпорядкування за членами правління Нацбанку. Рішення було прийняте 20 жовтня. До недавнього Катерина Рожкова відповідала з апруденційний нагляд. Виходячи зі змін у вертикалі підпорядкування, повноваження Рожкової істотно скорочено.  

Раніше Рожковій було вінесего недовіру. Сама Рожкова вважає  винесення їй недовіри через спілкування зі ЗМІ тривожним сигналом для незалежності центробанку. Вона також зазначила, що рішення про винесення догани і висловлення недовіри приймалося "за зачиненими дверима, без пояснення причин і заслуховування сторін".