UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацбанку назвали основні причини зростання гривні

Гривня продовжить дорожчати.

Зміцнення курсу гривні до долара є результатом впливу чотирьох основних факторів. Про це в ефірі телеканалі Україна 24 сказав заступник голови Ради НБУ Василь Фурман.

За його словами, в першу чергу на зростання української нацвалюти впливає зростання цін на сировинних ринках, крім того - збільшується імпортна складова.

"Другий фактор, чому гривня посилюється - це продаж українцями долара. Сумарно з початку року було продано більш ніж на мільярд доларів. Третій фактор - це нерезиденти, попит на внутрішні облігації державної позики... Є ще четвертий фактор - ситуативний", - сказав Фурман.

Також, за його словами, на початку травня гривня значно посилювалася, тому що підприємства платили податки. Експортери продавали долар, а також закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є зарубіжні материнські компанії.

Читайте також: Світовий банк оприлюднив прогноз по ВВП України

З огляду на ситуацію тренд зміцнення гривні збережеться принаймні до кінця місяця, пише редактор відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

За її словами, зараз на валютному ринку спостерігається надлишок долара і дефіцит його покупців. Причин кілька, з одного боку на рику ОВДП істотно зростає активність нерезидентів, тільки минулого тижня вони вклали в цінні папери держави понад 2 млрд грн, а їх інвестиційний портфель поки єдиний продовжує зростати. При цьому Мінфін не знижує свою активність з продажу облігацій, випускаючи нові інструменти і пропонуючи привабливі відсотки прибутковості. Буквально вчора Мінфін продав держоблігації на 19 млрд гривень з прибутковістю від 9 до 12,3% річних.

«З іншого боку потенційних покупців долара, наприклад імпортери, не поспішають його купувати, чекаючи, що надмірна активність Мінфіну і попит з боку нерезидентів приведуть до ще більшого зниження курсу гривні і валюту можна буде купити за мінімальною ціною», - зазначає Самаєва.

Нагадаємо, що в проекті державного бюджету на 2021 рік   закладено курс близько 29 грн/1 $.