У новій наглядовій раді "Нафтогазу" за рішенням Кабінету міністрів тепер замість п'яти - сім осіб. Всі вони призначені без конкурсного відбору. При цьому в "обійму" потрапили не всі, що заслуговують довіри. Не тільки влади, але і громадян.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко, редактор відділу економічної безпеки. Вона зазначає, що незмінного (президенту) поки члена спостережної ради, екс-главу Міненерговугільпрому, екс-голову НКРЕКП Володимира Демчишина президент замінювати не став.
Стів Хейсом - випускник Університету святої Марії (Канада, Saint mary's University), бакалавр наук в галузі геології і геохімії.
Клер Споттісвуд - математик і економіст за освітою, яка багато років пропрацювала в державному секторі Великобританії на енергетичних ринках і в секторі фінансових послуг, у британському казначействі. Вона добре знає, що таке енергорегулятор, так як брала участь у його створенні у Великобританії. За даними "Лігабізнес", у 1993-1998 рр. обіймала посаду голови державного регулятора Ofgas - аналога НКРЕКП в Україні. В даний час невиконавчий директор британських G4S plc, Just Group plc, Llika plc, Payments UK і голова Gas Strategies Limited.
Брюно Лескьор був головою і головним виконавчим директором Transalpina di Energia Srl, головним виконавчим директором EDF International Sas. З 1 січня 2015 р. по 14 січня 2016 р. працював радником президента в Electricite de France SA. З березня 2015 р. по 1 січня 2016 р. був виконавчим віце-президентом Gas and Italy Electricite de France SA і віце-президентом Gas&South Europe з квітня 2010 р. Займає посаду незалежного директора Edison S. p. з 14 січня 2011 р. До 7 червня 2016 р. був директором EDF Trading Limited. У 2014 р. очолював EDF Trading, що постачала газ в Україну.
За словами голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, призначення членів наглядової ради є лише першим з декількох невідкладних кроків, які повинні бути зроблені найближчим часом для успішного просування реформ у газовому секторі.
Детальніше про реформу корпоративного управління НАК читайте у статті Алли Єрьоменко "Убити Мінотавра" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".