UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Нафтогазі" пояснили 36,3 млрд гривень збитків за минулий рік

Компанії групи покращили фінансові результати порівняно з 2014 роком більш ніж на 50 млрд гривень.

Група компаній "Нафтогаз" опублікувала консолідовану звітність за 2015 рік в п'ятницю, 30 вересня.

Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному сайті "Натофгаза", в минулому році група вперше отримала 8,5 мільярдів гривень валового прибутку, незважаючи на те, що реалізація природного газу населенню, як і в попередні роки, була збитковою.

У "Нафтогазі" пояснили формування загального негативного результату в діяльності групи компаній у розмірі 36,3 мильярдів гривень збитками від різниці курсів через девальвацію гривні (19,9 млрд), фінансовими витратами, в першу чергу, обслуговуванням кредитів (10,9 млрд), нарахованими резервами, в тому числі, на судові позови (7,9 млрд), а також іншими витратами на штрафи, пені, втратами на окупованих територіях тощо (6 млрд).

У той же час, фінансові показники групи, порівняно з 2014 роком покращились на 52,1 мільярда гривень. Як пояснили в компанії, це стало можливим завдяки підвищенню операційної ефективності групи (15,2 млрд за рахунок підвищення доходів від транзиту і зниження збитків від продажу газу населенню), зниження втрат від різниці курсів (19,3 млрд) і зниження втрат на окупованих територіях Криму і ОРДЛО (24,6 млрд).

Читайте також: "Нафтогаз" пропонує з 2017 року перейти на облік газу за "якістю", а не обсягом

Як пишуть Алла Єрьоменко та Ганна Люта в своєму матеріалі для DT.UA, замість прямих бюджетних дотацій в 2016 році уряд покриває збитки "Нафтогазу" за допомогою немонетізірованних субсидій. До такого висновку автори прийшли, проаналізувавши опубліковану неаудовану звітність НАК за перше півріччя 2016 року

"Єдина відмінність - замість ОВДП, якими раніше держбюджет "підтримував штани" Нафтогазу України", тепер виписують так звані протоколи на розраховану суму субсидій. Ці протоколи обертаються по колу: бюджет-споживачів газу - постачальник газу (облгази) -" Нафтогаз"-бюджет. грошей як таких подібна схема не передбачає ", - констатують Єрьоменко та Люта. Це фактично підтвердили головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко і фінансовий директор Сергій Коновець.

Автори підкреслюють, що оскільки в "Нафтогазі" збитки попередніх періодів досягають майже 60 млрд грн, то податок на прибуток компанія не буде платити до тих пір, поки не покриє їх.

Більше читайте в статті Алли Єрьоменко та Ганни Лютої "Чернетка фінзвітності" Нафтогазу": лакмусовий папірець або шагренева шкіра?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".