UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Нафтогазі" оголосили про завершення анбандлінгу

Оператор ГТС тепер на 100% належить Магістральним газопроводам України.

У середу, 1 січня, завершилася процедура анбандлінгу, незалежний оператор газотранспортної системи повністю відокремився від Групи "Нафтогаз" та розпочав автономну роботу. Про це повідомив у Facebook голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Вітаю колективи та проектні команди Оператора ГТС, "Укртрансгазу", МГУ та "Нафтогазу" з вчасною та успішною реалізацією важливого національного проекту! Україна виконала норму Третього енергопакету ЄС і довела, що є відповідальним та надійним союзником", - написав він.

Своєю чергою у преслужбі "Нафтогазу" також зазначили, що оператор ГТС тепер на 100% належить Магістральним газопроводам України, яке, в свою чергу, на 100% належить Міністерству фінансів.

"Європейці офіційно підтвердили відповідність анбандлінгу вимогам Третього енергопакету Євросоюзу. Ще пів року тому цей результат здавався недосяжним", - йдеться у повідомленні.

15 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг. Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу" № 264-9 було прийнято Верховною Радою 31 жовтня. Він передбачав створення оператора ГТС, незалежного від "Нафтогазу".

24 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, прийняла остаточне рішення щодо сертифікації ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", яке за планом з 1 січня 2020 року починає повноцінно працювати в якості нового оператора української ГТС.

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій. Термін дії транзитного контракту – п'ять років із можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Детальніше, про що домовилися з транзиту газу Україна і Росія, читайте в статті Михайла Гончара "Sic transit" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".