Після російської анексії Криму НАК "Нафтогаз України" втратив доступ до активів, майна і документів підприємства "Чорноморнафтогаз", що ускладнило компанії збір інформації для підготовки позовної заяви до міжнародного арбітражу проти РФ з вимогою відшкодувати збитки, заподіяні незаконним захопленням активів в окупованому Криму.
"Багато часу зайняв збір інформації, на підставі якої ми можемо підготувати позовну заяву і звернутися до суду, якийсь час зайняли формальності з пошуку радника, який міг би представити нас", – заявив в ефірі "Радіо Крим.Реалії" директор з юридичних питань "Нафтогазу" Ярослав Тиклюк.
Він додав, що в "Нафтогазі" пішло ще півроку на переговори з Росією.
Тиклюк наголосив, що компанія направила повідомлення про суперечку до РФ.
Він підкреслив, що з того моменту в сторін був термін в півроку, протягом якого можна було вирішити суперечки мирним шляхом, але Росія традиційно залишала "Нафтогаз" без відповіді.
"Нафтогаз" ще в лютому 2016 року ініціював переговорний процес щодо втрати своїх активів в Криму, направивши РФ повідомлення про інвестиційному спорі. Держхолдинг має намір добиватися відновлення контролю над активами та відшкодування всіх понесених збитків.
Раніше повідомлялось, що НАК "Нафтогаз України" і шість дочірніх компаній ініціювали арбітраж проти РФ з вимогою відшкодувати $ 2,6 млрд збитків, заподіяних незаконним захопленням активів в окупованому Криму.
Нагадаємо, що в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма завершилися усні слухання по об'єднаній справі за взаємними позовами НАК "Нафтогазу України" і російського "Газпрому" щодо контракту на постачання газу в Україну. Остаточне рішення в даному спорі очікується до 31 березня 2017 року.
Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі за двома позовами – за постачання газу і за контрактом на транзит – становлять понад 26,6 млрд доларів, претензії російської сторони – 38,7 млрд доларів.