3 застеріг, що хороші часи, які переживає світова економіка, маскують довгострокові ризики, зокрема сумарний борговий тягар країн G20 в розмірі 135 трильйонів доларів. Споживачам і компаніям вже стало важко виживати.
Про це пише Financial Times, нагадуючи, що день тому фонд оновив свій прогноз щодо зростання світової економіки в цьому і наступному роках. В МВФ зауважили, що доброякісні економічні умови підживлюють апетити до ризику. Але цей фактор разом з політикою центральних банків після кризи 2008 року закладає основу для нової глобальної кризи.
"Хоча ситуація здається спокійною, уразливості розвиваються і лишаються без належної уваги. Це може похитнути глобальне економічне відновлення", - сказав наглядач МВФ за фінансовою стабільністю Тобіас Адріан.
Він додав, що хороші части сприяють розвитку "самовпевненості" і позитивно діють на поширення "фінансових надмірностей". В звіті МВФ під назвою "Глобальна фінансова стабільність" зазначено, що якщо справи будуть продовжувати рухатися в тому ж напрямку, світ чекає нова фінансова криза,під час якої ціни на акції впадуть на 15%, внутрішні ціни - на 9%, а глобальний ВВП скоротиться на 1,7%. Така криза буде втричі слабшою від тієї, яку світ пережив у 2008 році. Але в МВФ зауважують, що вона все одно буде широкою і відчутною.
Нещодавно міністр фінансів Німеччини попередив про насування нової фінансової кризи у світі. За його словами, політика центральних банків різних країн сприяє формуванню нової "фінансової бульбашки". Він також застеріг про ризики для стабільності єврозони, зокрема ті, що пов'язані з банківськими балансами, обтяженими тягармем пост-кризової спадщини поганих позик.
Раніше Всесвітній економічний форум спрогнозував глобальну кризу з пенсіями. Дефіцит пенсійних фондів у всіх країнах до 2050 року в п'ять разів перевищить нинішній рівень річного ВВП світу.