UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Монобанку з'явився конкурент: на український ринок виходить французький необанк

Необанк надаватиме послуги українському бізнесу.

Французька фінтех-компанія Qonto оголосила про відкриття місцевого офісу для надання послуг українському бізнесу. Компанія розпочала процес найму співробітників в Україні. Про це повідомляє ain.ua.

Згідно з повідомленням, Qonto – це необанк для підприємців, який обслуговує малий та середній бізнес та фрілансерів. Сервіс поєднує у собі банківські послуги, бухгалтерський облік та управління витратами.

На вітчизняний ринок компанія виходить, використовуючи потужності українською компанією WeSoftYou. При цьому в планах необанку спершу найняти одну команду, а надалі відкрити офіс розробки в Україні.

Наймати українських розробників сервіс розпочав ще у грудні 2021 року. Наразі ще відкриті вакансії розробників.

Основна команда розташована у Франції, але Qonto має досвід найму в інших європейських країнах. До 2025 року компанія планує збільшити кількість користувачів до мільйона, а кількість співробітників з 500 до 2 тисяч.

Цікаво, що 12 січня Qonto залучив 552 млн доларів інвестицій у раунді D. Це один із найбільших раундів в історії Франції. Лід-інвестори – Tiger Global та TCV.

Коментар DT.UA:

[quote type="line" author=""]Яскравий приклад ефективності такої бізнес-моделі на українському ринку – ING Банк, який також спеціалізується виключно на роботі з корпоративним сегментом. Назвати цю модель успішної на їхньому прикладі не виходить, т.к. вимоги банку до бізнесу, його звітності, прозорості та зрозумілості бізнес-процесів явно вищі за те, що може надати український бізнес, банк дуже швидко пішов у тінь і змушений був переважно зосередитися на обслуговуванні іноземних компаній, що працюють в Україні. Не варто забувати і про те, що багато українських підприємців досі мають власні банки, наприклад ПУМБ Ахметова, а аграрний бізнес здебільшого співпрацює з "профільним" Credit Agricole Банком. Тобто. ставка виключно на корпоративний сегмент може і не зіграти на нашому ринку фінпослуг.

Читайте також: Податок на доходи: чи перевірятимуть податківці банківські картки з січня?

Раніше повідомлялося, що Нацбанк має план на випадок вторгнення російських військ на територію України.

ZN.UA   повідомляло, що   попит на валюту в 2021 році в основному формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями та конвертували гривню в долар потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продав близько 150 млн доларів з резервів, проте для зміцнення гривні цього виявилося недостатньо.