В організаційних формуваннях зі схожими економіками, як Митний союз, внутрішньоблокові конфлікти неминучі. Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", академік НААН, доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький з посиланням на результати дослідження, проведеного інститутом.
"У світовій практиці інтеграційні процеси розвиваються за принципом інтеграційної тісноти.За цим принципом утворювалася більшість торгово-економічних союзів світу. Показником інтеграційної тісноти є частка внутрішньоблокової торгівлі у зовнішньоторговельному обороті. За цим показником серед десяти основних торгово-економічних союзів світу Митний союз перебуває на останньому місці. Частка внутрішньоблокової торгівлі в МС становить усього 11%, що вшестеро менше, ніж в Євросоюзі, уп'ятеро нижче, ніж у "Китай-АСЕАН", та вчетверо менше, ніж у НАФТА", - підкреслив Гайдуцький.
Як зазначає автор, показник інтеграційної тісноти в СНД, в середовищі якої формується МС, почав скорочуватися давно. За останні 16 років частка внутрішньоблокової торгівлі в СНД скоротилася майже вдвічі. "І це вибір не держав, не влади, а бізнесу", - зазначив професор.
"Річ у тому, що у міжнародному поділі праці СНД давно позиціонується як внутрішньоконкурентне формування. В нього входять переважно виробники сировинних товарів: енергоресурсів, аграрної, металургійної та хімічної сировини і напівфабрикатної продукції. В організаційних формуваннях з таким набором економік країн без внутрішньоблокових конфліктів не обходиться. І навпаки, успішно функціонують ті об'єднання, де економіки країн інтеграційно доповнюючі", - констатував директор Інституту стратегічних оцінок.
Докладніше читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Україна і Митний союз: проблеми інтеграції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Україна стане асоційованим членом Митного союзу
Янукович розпорядився підготувати програму співпраці України з ТЗ
Медведєв змалював перспективи України в ТЗ: Або всі, або нічого
У Держдепі вважають, що Україна встановить з Росією здорові відносини після вступу в ЄС