UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінсоцполітики розповіли, скільки потрібно грошей з держбюджету для впровадження обов'язкових накопичувальних пенсій

У перший рік із держбюджету потрібно 22 млрд грн.

У перший рік запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення з держбюджету потрібно не менше 22 млрд грн. Про це пише Інтерфакс-Україна із посиланням на голову Мінсоцполітики Марину Лазебну, яка підкріпила свої слова розрахунками Мінфіну.

Вона роз'яснила, що сума розрахована виходячи з проекції держбюджету на 2023 рік та моделі запровадження обов'язкового накопичувального рівня для українців віком від 55 років, у тому числі фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб.

"Одна з пропозицій Мінфіну - співфінансування накопичувального рівня з ЄСВ та держбюджету по 1% у перший рік запровадження такого рівня, по 1,5% у другий та по 2% у третій. І кожен відсоток, за їхніми пропозиціями, коштуватиме 22 млрд грн ", - повідомила Лазебна.

Однак також обговорюється можливість додаткових добровільних внесків – на кожний додатковий внесок платника податків держава вносить рівний внесок, але не більше за встановлений ліміт - 3% від середньої заробітної плати або близько 5 тис. грн.

Читайте також: Пенсіонери отримають доплати до пенсії у листопаді

Як писало DT.UA, питання про відкритість пенсійної системи, знову ж таки, корелює з рівнем довіри до держави. Про це у своїй статті пише Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, автор та співавтор низки законопроектів з питань реформування місцевого самоврядування, бюджету та державних закупівель - "Пенсії українців можна збільшити. Розповідаємо, як".