У Міністерстві фінансів України сумніваються в доцільності введення в Україні податку на розподілений прибуток або податку на виведений капітал, який в теорії припускає оподаткування тільки тих коштів, які не були реінвестовані у бізнес.
Про в розмові з DT.UA повідомив заступник міністра фінансів Євген Капінус.
"При впровадженні податку на розподілений прибуток не відбудеться істотного спрощення ні адміністрування, ні контролю. Окрім цього, ми запитали в бізнесу, як він ставиться до його впровадження. Міжнародні компанії одразу відповіли, що вони матимуть проблеми через порушення конкуренції, малий бізнес також досить прохолодно сприйняв цю ідею. І враховуючи все це, у нас виникло запитання про доцільність зазначених змін", - зазначив він.
"Усі чудово розуміють, що пошук можливостей для економічного зростання - одне з першочергових завдань держави. Ми постійно шукаємо альтернативні підходи, які дали б змогу стимулювати це зростання. І однією з таких альтернатив податку на розподілений прибуток зараз є прискорена амортизація", - пояснив позицію відомства Євген Капінус.
Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк інтерв'ю DT.UA заявляв, що Мінфін зспільно з представниками парламентського комітету працює над питанням введення податку на розподілений прибуток в рамках податкової реформи.
"Я цілком підтримую створення сприятливого середовища для бізнесу. І апріорі завжди відкритий до нових підходів. Ми працюємо над цим питанням разом з експертами та представниками парламентського комітету. Ключовим фактором буде баланс позитивного впливу на бізнес і фіскального ефекту", - зазначив міністр.
Детальніше про податкову реформу читайте в статті Юлії Самаєвої "Податкова реформа: наслідуючи античного Сізіфа" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".