UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Латвії розкритикували проект газопроводу "Північний потік-2"

Європа повинна бути послідовною у питанні енергонезалежності від РФ, підкреслила прем'єр Латвії.

У вівторок, 27 жовтня, прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма приєдналася до висловленої міністром економіки Даною Рейзниеце-Озолой критиці проекту "Nord Stream 2" ("Північний потік-2"), в рамках якого російський газовий монополіст "Газпром" і ряд західноєвропейських компаній планують прокласти другу гілку газопроводу по дну Балтійського моря.

"Європі слід було б бути більш послідовною щодо своєї позиції в питанні сприяння незалежності від Росії", - сказала Страуюма.

Однак вона зазначила, що з європейської сторони у цьому проекті бере участь приватний бізнес.

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним. "Технічна концепція даного проекту буде та ж сама що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.