UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Клімкіна назвали "політичною грою" обіцянка "Газпрому" оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу

У МЗС вважають, що Росія змінить свою лінію поведінки після виборів 18 березня.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль допустила, що Росія змінить свою лінію поведінки щодо боргу "Газпрому" перед НАК "Нафтогаз України" після проведення виборів президента РФ. Заяви "Газпрому" про наміри оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу Зеркаль назвала політичними.

"На мій погляд, це політична гра. Обидва контракти... передбачають проведення переговорної процедури перед арбітражем. В одному випадку - 45 днів, в іншому - 30. Якщо ми згадаємо, коли почалися арбітражний розгляд "Газпром" - "Нафтогаз" і "Нафтогаз" - "Газпром", то це було влітку 2014 року. Скільки років минуло? Вони виконуватимуть, мають виконувати умови контрактів, незважаючи на те, що вони в арбітражі", - заявила заступник міністра в ефірі "5 каналу" увечері в середу, 7 березня.

На думку Зеркаль, поведінка Москви зміниться після президентських виборів у Росії, так як "Газпрому" буде потрібно вирішувати питання транзиту газу до Європи й доводити свою надійність як постачальника.

Як повідомлялося,

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі $ 4,63 млрд за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень в Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити $ 2.56 млрд на користь "Нафтогазу".

При цьому арбітраж не підтримав вимогу"Нафтогазу" про перегляд тарифу на транзит у контракті з "Газпромом".

"Газпром" отримав, але повернув передоплату "Нафтогазу" за газ.Таким чином "Газпром" відмовився з 1 березня поставляти газ "Нафтогазу", що по суті є порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. Також російський газовий монополіст продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.

Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу і можливі наслідки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".