UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві понад 80 будинків без газу: в чому причина

Газопостачання через відсутність технічного обслуговування будинкових мереж.

У Києві відключені 80 будинків від газопостачання і їхня кількість збільшується. Причина вимкнення газу - непроведення технічного обслуговування будинкових мереж.

"Відповідно до Кодексу ГРМ у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку, розподіл природного газу припиняється", - нагадують у комітеті з питань енергетики та ЖКП.

Водночас зауважується, що досі не затверджений порядок технічного обслуговування, типовий договір та методика розрахунку вартості послуги. У свою чергу, згідно статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», саме за типовим договором та відповідно до встановленого порядку ця послуга мала б «за замовчуванням» надаватися споживачам.

Читайте також: Світло, газ та вода: скільки коштують комунальні послуги у Німеччині

Без прийняття необхідних нормативно-правових актів «автоматичне» вирішення ситуації неможливе і знадобиться активна участь і рішення співвласників.

Представники «Київгазу» повідомили, що на виконання Закону про ЖКП вони готові надавати споживачам послугу з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків. Водночас, оскільки типовий договір не затверджено, оператори ГРМ на сьогодні пропонують власні договори і їх ціну. Також вони вважають, що така послуга має надаватися на конкурентних засадах, бо навіть у випадку прийняття всіх необхідних підзаконних актів, ресурсу операторів може не вистачити для проведення повноцінного обслуговування у всіх багатоквартирних будинках.

Перший заступник голови правління «Київгазу» Тетяна Пархоменко зазначила, що оператор газорозподільних систем бере на себе відповідальність за виконання робіт та технічне обслуговування. В той самий час він не може відповідати за загальні мережі, які проходять у квартирах співвласників, якщо вони не надають доступу до них.

Попри всі намагання влади реформувати житлово-комунальне господарство, а саме як забезпечення комунальними послугами, так і утримання/управління багатоквартирними будинками, ситуація в країні за 30 років кардинально не змінилася. Читайте докладніше в статті Олександра Сергієнка "Як комунальники наживаються на мешканцях"