UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні вважають, що українським комунальникам є на чому працювати взимку

Дороги України будуть чистити взимку понад 4600 одиниць спецтехніки

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук впевнений, що Україна готова до зимових заметів на дорогах: Кабмін мобілізував ресурси і уклав необхідні договори.

Для безпеки на дорогахвзимку Кабмін мобілізував всі ресурси і підкріпив їх договорами з приватними компаніями, які мають сучасну снігоприбиральну техніку.

За словами Гончарука, 31 жовтня в регіони були відправлені 54 нових одиниці спецтехніки. В цілому для забезпечення безпеки на дорогах держзначення взимку є 4,6 тис. одиниць техніки: з них 3,4 тисячі одиниць - у облавтодорів, ще майже 1,3 спеціальних машин - у компаній-підрядників.

Як поінформували в Мінінфраструктури, для забезпечення безпеки на дорогах взимку в Україні вже закуплені всі необхідні витратні матеріали.

"Є всі необхідні фрикційні матеріали, сіль, пісок, хімія для того щоб ми могли забезпечити належним чином зимовий сезон, щоб не було заторів і небезпеки для наших громадян і автомобілів", - сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій під час брифінгу.

Він зазначив, що взимку на дорогах буде працювати і техніка, вироблена в Україні.

Укравтодор закупив 67 Кразів, обладнаних і доукомплектованих спеціальними снігоприбиральними елементами німецького виробництва Schmidt.

На сьогоднішній день Укравтодору вже передані 54 одиниці техніки. Також створено чотири мобільних загону, в кожному по 10 одиниць техніки - Київський, Рівненський, Харківський, Херсонський. Інша техніка розподілена по областях - Вінницька 5 одиниць, Волинська - 2, Донецька - 5, Київська - 10, Львівська - 2, Чернівецька - 3.

Керівник "Укравтодору" Олег Федоренко повідомив, що передбачаються ділянки для тимчасової зупинки техніки в разі негоди - понад 800 майданчиків підготують у смугах відводу доріг.

29 жовтня в КМДА повідомили, що "Київавтодор" на 100% готовий до осінньо-зимового періоду: заготовлені 43 тис. тонн солі та 35 тис. тонн піску, до роботи підготовлена 531 одиниця спецтехніки для цілодобових чергувань і змінної роботи.

Різке збільшення вантажних перевезень важким транспортом, збільшення ваги великовантажних автомобілів, а значить, колосальне руйнування доріг, змусили задуматися про наслідки і заходи по позбавленню від цього.

Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") планує ввести систему збору оплат від великовантажного транспорту за проїзд дорогами України.

Обсяги руйнування автодоріг за рахунок перевантаженого транспорту - величезні.

Як повідомлялося, "Укравтодор" очікує ухвалення Радою нового закону про автоматичний вагогабаритний контроль на дорогах до кінця 2019 року.