Підвищення пенсійного віку в Україні можна буде обговорювати лише після збільшення тривалості життя українських громадян, заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко 4 листопада.
"Про підвищення пенсійного віку для українців можна буде говорити тоді, коли підвищиться якість і тривалість їх життя. Адже зараз середній вік чоловіків у нас становить 65 років, тому не можна давати пенсію людині тільки перед смертю", - цитує "Укрінформ" заява віце-прем'єра у Львові.
За словами Розенка, протягом наступних 10 років Кабмін буде покращувати стандарти життя (в першу чергу – в частині медобслуговування), що дозволить відчутно збільшити середню тривалість життя в Україні.
"Ось тоді можна буде дискутувати щодо підвищення пенсійного віку", - резюмував віце-прем'єр.
Раніше Україна та МВФ не могли узгодити остаточний текст оновленого меморандуму через жорстке зобов'язання щодо підвищення пенсійного віку для українців.
Соціолог Лідія Ткаченко у своїй статті для DT.UA писала, що подальше підвищення пенсійного віку (наприклад, до 65 років - це сучасний європейський стандарт) може стартувати з 2022 р., коли закінчиться підвищення пенсійного віку для жінок, розпочате в 2011-му році.
Детальніше про пенсійну реформу читайте у статті Лідії Ткаченко "Параметри чи структура: що змінювати в пенсійній системі?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".