У разі підписання з Євросоюзом Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі за нинішніх умов втрати для економіки України в 2014 році склали б $ 36,9 млрд. Разом з тим, відтермінування підписання угоди дасть Україні в майбутньому році додаткову вигоду в сумі $ 5,1 млрд.
Такий прогноз міститься в оприлюдненій на сайті Кабінету міністрів у публікації "Вигоди та втрати через відкладення підписання угоди про асоціацію з ЄС" у понеділок, 23 грудня. При цьому в повідомленні не вказується, яке відомство здійснювало ці розрахунки. Інфографіку на сайті КМУ складено російською мовою.
Як п'ять складових очевидної вигоди від підписання Україною асоціації в 2014 році вказано $ 15-мільярдний "інвестиційний кредит від Росії, інфраструктурні проекти та кооперацію з РФ на $ 5 млрд і $ 2,5 млрд відповідно, $ 4 млрд інвестицій з КНР і ще $ 6 млрд інших інвестицій, джерело яких не вказано.
У разі ж підписання Угоди з ЄС, Україна повністю втрачає чотири з п'яти вищевказаних пунктів, підрахували у Кабміні. Так, "зникають" всі російські гроші (загалом $ 22,5 млрд), і навіть інвестиції з Китаю. Залишаються лише інші інвестиції, які при цьому, з невідомих причин, зменшуються до $ 5 млрд (незважаючи на те, що експерти, навпаки, прогнозують збільшення припливу іноземних інвестицій у разі асоціації).
Окрім того, прогнозується у три рази більше падіння торгівлі з Митним союзом - мінус $ 15 млрд у разі підписання УА (у разі відмови ЄС - лише мінус $ 5 млрд).
Також, наприклад, у випадку підписання УА, торгівля з Євросоюзом обійдеться Україні у мінус $ 11 млрд, прогнозують у КМУ, тоді як при відмові від ЄС - тільки в мінус $ 10 млрд.
У Кабміні також підрахували, що (швидше за все) завдяки отриманій від Росії знижці в ціні на $ 4,5 млрд скоротяться платежі за російський газ до $ 6,5 млрд проти $ 10 млрд, якби асоціацію з ЄС було підписано. При цьому незрозуміло, з яких причин платежі за газ враховуються окремо від показника обсягу торгівлі з МС (як відомо, газ становить п'яту частину товарообігу між Україною і РФ).
Лише платежі за зовнішніми боргами у 2014 році залишаться на колишньому рівні - $ 5,9 млрд. !zn
Читайте також:
Екс-міністр фінансів Росії: Уряд України має відповісти за економічну ситуацію у країні
В ЄС вважають, що фінансової допомоги Росії Україні вистачить тільки до 2015 року
Інвестпривабливість України впала до рекордно низького рівня після розвороту від ЄС