UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні опублікували прогноз на 2022-2024 роки щодо росту тарифів на комуналку

Наведений прогноз був розрахований на базі матеріалів, наданих експертами.

У Кабінеті міністрів прогнозують подальше зростання в Україні цін на газ, гарячу воду, опалення та електроенергію протягом 2022-2024 років. Про це йдеться у консенсус-прогнозі, який опублікувало Міністерство економіки України.

Так, згідно з прогнозами, у 2022 році ціни зростуть:

У 2023 році ціни зростуть:

У 2024 році ціни зростуть:

Публікація "Консенсус-прогноз" – періодичне видання Міністерства економіки України.

Читайте також: Водоканали та газовики подали на затвердження в НКРЕКП суттєво завищені тарифи

Наведений у публікації прогноз економічного і соціального розвитку України до 2024 року був розрахований на базі матеріалів, наданих експертами Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки, Інституту еволюційної економіки, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, ДУ "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України", ДП "Укрпромзовнішекспертиза", ДП "Держзовнішінформ", Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Міжнародного центру перспективних досліджень, Dragon Capital, CASE Україна та АТ "УКРСИББАНК".

Нагадаємо, як писало ZN.UA, водоканали, як і теплокомуненерго та більшість підприємств галузі, є природними локальними монополіями, і саме своїм позаконкурентним становищем усі вони користуються сповна. 

Відносини нацрегулятора та комунальних підприємств нагадують дитячу гру у піддавки. Левова частка водоканалів свої підприємства не модернізують, НКРЕКП їх за це штрафує, але при впровадженні нових тарифів ці "збитки" до них і закладаються. Ми роками платимо за недбалість!  Як водоканали аргументують необхідність підняття тарифів, йдеться в матеріалі Олександра Сергієнка "Чому комунальні тарифи ростуть?".

Наприкінці 2020 року оператори газорозподільних мереж (облгази) ініціюювали зростання тарифів на розподіл природного газу на 61-443%. Це зацікавило Антимонопольний комітет України, який в січні 2021 року розпочав дослідження щодо обгрунтованості й прозорості тарифів на розподіл газу. Як обіцяли в АМКУ, у разі виявлення порушень НКРЕКП зобов'яжуть виправити ситуацію. Чим закінчилося розслідування, наразі невідомо.