UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні готові стримувати ціну на газ лише до кінця опалювального сезону попри довгострокові контракти

У контрактах "Нафтогазу" немає прив'язки до тривалості опалювального сезону. 

У Кабміні готові тримати ціну на газ для населення лише до кінця опалювального сезону, попри те, що річні контракти для населення і трирічні контракти на постачання газу для виробників теплової енергії не передбачають такої підстави для зміни ціни, як закінчення опалення. Про незмінність ціни на газ лише до завершення сезону опалення заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду, 28 жовтня.

"Уряд виконує обіцянку щодо незмінної ціни на газ. Завдяки річним продуктам ціна на газ для всіх людей не буде змінюватися до кінця опалювального сезону", - зазначив Шмигаль.

Денис Шмигаль додав, що всі теплокомуненерго, як Уряд і обіцяв, отримали можливість купувати газ для опалення населення у державного «Нафтогазу» по 7,42 грн/кубометр. За його словами, це дає можливість місцевій владі не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду.

Нагадаємо, "Нафтогаз" підготував трирічний договір на постачання газу для виробників теплової енергії, який діє протягом 13 місяців, починаючи із червня 2021 року, і має гарантувати довгострокову ринкову ціну на рівні 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи). Ціни можуть бути проіндексовані лише у наступних періодах трирічного контракту - з 1 липня 2022 року та з 1 липня 2023 року.

Для населення "Нафтогаз" запропонував річний тариф - з 1 травня 2021 року. Тариф визначає єдину ціну на газ протягом року і може бути змінений лише у бік зменшення. Річний тариф, який впровадили для захисту споживачів, має надаватися за замовчуванням усіма газопостачальними компаніями.

Водночас, у жовтні 2021 року ціни на газ в Європі сягнули 1900 доларів за тисячу кубометрів, що є абсолютним історичним рекордом. Ціни зумовлені низькими запасами у підземних сховищах після тогорічних морозів та виснаженням Газпромом своїх європейських ПСГ.

На сьогодні основним споживачем газу в Україні залишається промисловість, вона споживає 30% від загальнорічного обсягу споживання блакитного палива. Підтриємства теплокомуенерго використовують 27,4% газу. На побутових споживачів припадає 25,1% використаного газу. Найменший обсяг споживання блакитного палива припадає на бюджетні організації, вони використовують 5% газу від загальнорічного обсягу споживання.

Через значне зростання вартості блакитного палива на європейських хабах на сьогодні значна частина постачальників в Україні або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або взагалі відмовляється від зобов'язань за вже укладеними контрактами з більш низькою ціною.

При цьому, НАК "Нафтогаз України" пронує бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контакти з фіксованою ціною на газ - 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ - 16,8 грн).

Виробникам тепла компанія запропонувала зміни у трирічних контрактах: обсяг газу, якого вони потребують для тепло- й гарячого водопостачання бюджетних установ і організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ і послуги транспортування).

Побутовим споживачам «Нафтогаз України» постачатиме природний газ природний газ за ціною не вище 7,96 грн за кубометр. Відповідну постанову №1102 від 25 жовтня оприлюднено на Урядовому порталі.