UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європі банки обіцяють прибуток акціонерам у сумі 120 мільярдів євро від процентних ставок — FT

Рівень доходів акціонерів почне падати наступного року, бо кредитори змушені шукати інші джерела доходу.

Європейські банки мають намір повернути акціонерам понад 120 мільярдів євро за підсумками 2023 року, пише Financial Times. Фінансистів відлякали заборони на дивіденди та податки на непередбачувані доходи по всьому континенту.

Читайте також: Банки закликають Британію встановити правові принципи, перш ніж вдаватися до конфіскації активів РФ 

Найбільші європейські банки, зареєстровані на біржі, пообіцяли виділити 74 мільярди євро на дивіденди та 47 мільярдів євро на викуп акцій, що на 54% більше, ніж прибутковість капіталу попереднього року, і набагато вище, ніж щороку з 2007 року. Повернення капіталу є різким розворотом, адже чотири роки назад Європейський центральний банк наказав кредиторам заморозити дивіденди та викуп акцій через спалах Covid-19.

Читайте також: ЗСУ прорідили вороже військо вже на понад 410 тисяч росіян: втрати ворога

За останні два роки європейські кредитори отримали несподіваний прибуток у розмірі 100 мільярдів євро завдяки різниці між відсотками, які вони сплачують за депозитами, і чистим процентним доходом. Серед повідомлень про розподіл грошей цьогоріч – італійська UniCredit, яка пообіцяла виплатити інвесторам 8,6 мільярда євро — увесь свій прибуток за 2023 рік. Barclays пообіцяв повернути 10 мільярдів фунтів стерлінгів акціонерам протягом наступних трьох років, а Standard Chartered – надати 5 мільярдів доларів за той самий період.

Читайте також: Жеваго показав Європі «найкращі українські бізнес-практики», а йому за це нічого не було

Але аналітики попереджають, що рівень доходів акціонерів почне падати наступного року, оскільки центральні банки знижують процентні ставки, а кредитори змушені шукати інші джерела доходу.

Читайте також: Зеленський прокоментував заяви щодо його «нелегітимності з травня»

«За останні кілька років європейський банківський сектор різко покращив свою прибутковість, зменшив ризики та відновив свою капітальну базу до рівнів, які значно перевищують нормативні вимоги», — сказав Ларс Фьорберг, керуючий партнер Cevian Capital. І додав: загалом цей сектор оцінюють так, ніби він виглядає гірше, ніж був раніше, а не краще.

Іспанський Santander і Deutsche Bank, найбільший кредитор Німеччини, обидва запланували збільшити прибутки своїх акціонерів протягом останніх тижнів, тоді як підтримуваний державою італійський банк Monte dei Paschi di Siena оголосив про свої перші дивіденди за 13 років.

Раніше ми писали про те, що війна РФ в Україні суттєво вплинула на прибутки найбагатших росіян. Лише за перший день вони втратили майже 40 мільярдів доларів. Але й надалі вони продовжували зазнавати збитків.