UA / RU
Підтримати ZN.ua

У «Газпромі» хочуть почати використовувати «ПП-2» у жовтні: чи реальні ці наміри

Україна має намір максимально ускладнити сертифікацію геополітичного проєкту Кремля.

Поставки газу газопроводом «Північний потік-2», будівництво якого триває, можуть розпочатися 1 жовтня, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з планами «Газпрому». Газопровід добудований на 99%, за повідомленнями компанії-оператора Nord Stream 2 AG, наближається завершення робіт.

««Газпром» планує розпочати прокачування природного газу одним із найбільш суперечливих трубопроводів у світі наступного місяця. Російський газовий гігант хоче розпочати транспортування палива першою ниткою газопроводу «Північний потік-2» до Німеччини з 1 жовтня», - йдеться в матеріалі.

А за два місяці можуть запрацювати обидві нитки магістралі.

Попри бравурні заяви «Газпрому», побудований в обхід України газопровід не зможе запрацювати одразу: труба має пройти сертифікацію оператора, що може тривати 8-9 місяців, і технічну сертифікацію незалежними експертами. Крім того, на закачування російського газу в ГТС Європи потрібен дозвіл німецького регулятора.

Читайте також: «Загроза енергетичної безпеки Європи»: Зеленський і Байден зробили заяву про «Північнічний потік-2»

У «Нафтогазі» переконані, що «Північний потік-2» не працювати на комерційній основі. Росія може провести пробний пуск газу, щоб переконатися в працездатності труби, але без сертифікації на комерційній основі газопровід працювати не зможе.

Німеччина і США декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту. Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проєкту Кремля.

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу повинні бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».

Що означає рішення німецького суду для України? Які дії треба розпочинати Києву, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу« Північний потік-2 »програв суд в Німеччині» у ZN.UA.