UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Гонтаревої пояснили коливання курсу гривні католицьким Великоднем

З метою згладити коливання курс регулятор на аукціоні у вівторок продав $ 26,2 млн за курсом до 26,55 грн/$.

Дисбаланси попиту і пропозиції на валютному ринку України зумовлені святковими днями в Європі і США (католицький Великдень), повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Пономаренко в своєму коментарі зазначив, що дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, НБУ згладжує надмірні коливання курсу, що відбуваються в результаті ситуативних чинників, за допомогою валютних інтервенцій і аукціонів з купівлі-продажу валюти, а також вилучає надлишкову ліквідність з банківської системи.

Зокрема, сьогодні на аукціоні регулятор продав $ 26,2 млн за курсом до 26,55 грн/$. Згідно з інформацією НБУ, на аукціон були подані заявки на $ 32,5 млн за курсом від 26,10 до 26,55 грн/$, ціна відсікання склала 26,55 грн, середньозважений курс аукціону – 26,4241 грн/$. При цьому за мінімальним курсом аукціону задоволено 18,3% заявок в загальному обсязі задоволених заявок.

На думку банкірів, повернення курсу гривні до рівня 24,1 за долар (закладений у держбюджет-2016) є малоймовірним. Є всі передумови для того, щоб середньорічний курс виявився значно нижче, ніж 24,1 грн/$ - на кінець року він може бути в районі 31 грн/$.

Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив DT.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".

Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 грн/$ був зафіксований 26 лютого 2015 року

лютого 2015 року.