Топ-менеджмент холдингу Ріната Ахметова ДТЕК підтверджує, що формула формування тарифів на електроенергію "Роттеррдам+" все ще використовується.
Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв'ю "Економічній правді", опублікованому в четвер, 27 квітня, ствердно відповів на питання про функціонування формули в поточних умовах.
"Ціни пішли вгору, а 12 місячний лаг не дозволив відображати реальну спотову ціну в тарифі. Відповідно, завжди йде відставання... Формула працює з точки зору того, що на її основі формується оптова ринкова ціна на електроенергію", – пояснив Тимченко.
Нагадаємо, в березні НКРЕКП затвердила методику формування оптової ціни на електроенергію. Згідно з методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації розраховується за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Ігор Маскалевич у своїй статті для DT.UA писав, що формула формування ціни на вугілля, відома як "Роттердам плюс", дозволила близьким до влади структурам закуповувати за необґрунтовано завищенною ціною антрацит, що надходить до України з тимчасово окупованих територій Донбасу.
За його словами, на постачання палива для державної енергогенеруючої компанії "Центренерго" активно збагачуються структури, близькі до Кабміну та Адміністрації президента, у зв'язку з чим інтерес влади до її прозорої приватизації впав до нуля.
Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект "Про ринок електричної енергії України". На підтримку документа проголосували 277 депутатів.
Детальніше про сильні та слабкі сторони нового закону "Про ринок електричної енергії України" читайте у матеріалі Юлії Усенко "Що нам дасть і що забере закон про ринок електроенергії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".