UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДФС назвали причину обшуків у "Київстарі"

За словами президента компанії, до головного офісу навідалися близько 30 співробітників податкової міліції.

Співробітники Державної фіскальної служби провели обшук у головному офісі мобільного оператора "Київстар" у рамках кримінального провадження про несплату 2,4 млрд гривень податків, повідомили у ДФС.

"Проведено обшук на виконання ухвали слідчого судді від 3 січня 2018 року, прийнятого за результатами розгляду відповідного клопотання слідчого, погодженого процесуальним керівником – прокурором Генеральної прокуратури", - написала глава прес-служби ГФС Наталія Непряхіна на своїй сторінці в Facebook увечері в четвер, 4 січня.

За її словами, співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС прийшли до офісу компанії з метою "пошуку і вилучення документів, що мають об'єктивне значення в кримінальному провадженні".

Непряхіна запевнила, що всі процесуальні дії супроводжувалися відеофіксацією.

Перед цим президент компанії "Київстар" Петро Чернишов повідомив, що вранці до головного офісу прийшли близько 30 співробітників податкової міліції для проведення обшуку, в тому числі "відразу чотири податкових майора".

"Що ж вони шукають в такому великому складі? Три договори, укладених дуже давно ще минулим керівництвом компанії і що вже припинили дію, і пару десятків додаткових документів до них", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Чернишов нагадав, що вже майже два роки триває суд "Київстару" з ДФС, яка вважає, що оператор недоплатив бюджету майже 1,5 млрд гривень.

"Ми вважаємо, що це справа придумана, так як компанія завжди справно і в повному обсязі перераховує податки і збори до бюджету країни. Не даремно нас регулярно називають платником податку №1 в галузі зв'язку та одним з найбільших платників податків країни", - запевнив президент компанії.

У травні 2016 року Генпрокуратура повідомила, що компанія "Київстар" шляхом проведення фіктивних господарських операцій протягом 2014 року умисно ухилилася від сплати податків на суму понад 2,3 млрд гривень.

Компанія, у свою чергу, наполягає, що не має заборгованості перед бюджетом і готова відстоювати свою позицію в судовому порядку.

Як повідомлялося, під час голосування за державний бюджет на 2017 рік депутати помилково підтримали норму про ліквідацію податкової міліції та вилучення відповідного розділу Податкового кодексу з 1 січня. 23 лютого парламент відхилив законопроект про повернення податкової міліції у правове поле.

Тим не менш, керівництво ДФС заявило, що податкова міліція працюватиме до тих пір, поки не буде створено орган, який її замінить, пославшись на роз'яснення голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної.

Детальніше про перспективи створення Служби фінансових розслідувань та повноваження нового органу читайте в матеріалі експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олега Гетьмана "Від тиску до розслідувань: чому створення СФР замість податкової міліції – це не тільки зміна вивіски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".