У бюджеті 2020 р. закладається збільшення відносного обсягу видатків за такими функціями: оборона (з 2,6% ВВП у 2019 р. до 2,7% ВВП в 2020 р.), громадський порядок, безпека та судова влада (з 3,5 до 3,6% ВВП), дорожнє господарство (з 1,7 до 2,0% ВВП). Якщо розширити часовий інтервал порівняльного аналізу до 2013 р., то найбільш значущими напрямками зростання відносного об'єму бюджетних витрат у 2020 р. порівняно з 2013 р. є наступні: обслуговування державного боргу (приріст витрат на 0,9 п. п. ВВП), оборона (на 1,7 в. п. ВВП), громадський порядок, безпека та судова влада (на 0,9 п. п. ВВП), дорожнє господарство (на 0,9 п. п. ВВП).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, завідувачка відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру Growford Institute. За її словами, аналіз показників видаткової частини зведеного бюджету України в динаміці свідчить про збереження політичних пріоритетів на користь виплати відсотків за державним боргом, фінансування діяльності правоохоронних органів, підвищення обороноздатності держави, а також ремонту і будівництва автошляхів.
"Якщо оцінювати доцільність таких витрат, то фінансування оборони є запорукою збереження української державності, а інвестиції в транспортну інфраструктуру - необхідним важелем активізації економічної діяльності та подолання депресивності окремих територій. Тому зростання відносного обсягу державних видатків на оборону і дорожнє господарство протягом 2014–2020 рр. було та є об'єктивною необхідністю. Але беззастережне збільшення видатків на органи правопорядку та обслуговування державного боргу не було економічно виправданим", - підкреслює експерт.
Детальніше про "підводні камені" нового бюджету читайте в статті Тетяни Богдан "Дежавю державного бюджету-2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".