UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 2020-му держборг України перевищив 2 трильйони гривень

Збільшення бюджетного дефіциту і збільшення державного боргу підвищують вразливість державних фінансів.  

На кінець 2020 року сума державного та гарантованого державою боргу в Україні досягла 2 551,9 млрд грн, або 90,3 млрд дол. США. За рік зазначена сума, виражена в гривнях, збільшилася на 553,6 млрд, а в доларах - на 5,9 млрд. У 2020 році основними компонентами нетто-приросту державного боргу стали: облігації внутрішньої державної позики (+171,4 млрд грн) ; позики міжнародних фінансових організацій (+3,3 млрд дол.); облігації зовнішньої позики (+1,1 млрд дол). Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор з наукової роботи "Growford Institute" Тетяна Богдан і засновник GROWFORD Institute Віталій Ломакович.

Збільшення бюджетного дефіциту і підвищення рівня державного боргу в Україні хоча і відбувалися в унісон з процесами в інших країнах світу, неминуче підвищували вразливість державних фінансів до впливу шокових факторів. Відомо, що значні обсяги боргів посилюють залежність ситуації з бюджетом від стану фінансових і товарних ринків, а також актуалізують ризики кризового сценарію. А існуючі деформації на користь зовнішніх позик підсилюють валютні ризики боргу і в перспективі - волатильність обмінного курсу гривні. При значному розмірі державного боргу високі і ризики його рефінансування: саме тому в Україні щорічно виникає проблема пошуку джерел залучення позик до бюджету. Валові потреби уряду України у фінансуванні в 2020 році оцінювалися на рівні 14,9% ВВП і майже відповідали критичного рівня в 15% ВВП.

Читайте також: Держборг України в січні зріс в доларах на 0,53% - Мінфін

Детальніше читайте в статті директора з наукової роботи "Growford Institute" Тетяни Богдан і засновника GROWFORD Institute Віталій Ломаковича - «Боргові тренди».