UA / RU
Підтримати ZN.ua

Турецька ліра рекордно обвалилася до долара США

В поточному році ліра втратила більше 25%.

Турецька ліра продовжує дешевшати по відношенню до долара США сьогодні, 6 серпня, на тлі стурбованості інвесторів через погіршення дипломатичних відносин між Штатами і Туреччиною. Курс турецької валюти знизився до 5,12 за долар, повідомляє Reuters.

З початку року ліра втратила більше 25%. Курс знижується також на тлі зростаючої інфляції в країні і побоювань, що центробанк Туреччини втрачає свою незалежність.

Президент країни Реджеп Тайіп Ердоган закликає за зниження процентних ставок, відзначає видання.

Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох турецьких міністрів за їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році. Санкції підготовлені за моделлю "акта Магнітського", який дозволяє керівництву США вводити обмеження щодо юридичних осіб, фізичних осіб (і їх активів), якщо вони пов'язані з корупцією або порушенням прав людини у будь-якій точці світу. Офіційна Анкара вже пообіцяла запровадити відповідні міри.

Перед цим президент Турції Реджеп Ердоган назвав тиск Трампа "психологічною війною" і звинуватив США в підтримці курдських збройних формувань, які Туреччина вважає "терористами".

Християнський пастор з євангельської церкви з Північної Кароліни вчора був звільнений з в'язниці в середу через півтора року після арешту. Його перевели під домашній арешт через "проблеми зі здоров'ям".

"Брансон - безневинна людина, немає жодних переконливих доказів проти нього", - сказав Пенс.

Брансону загрожує 15 років в'язниці за "вчинення злочинів від імені терористичних груп", посилання на заборонені у Туреччині групи курдських формувань та організацію FETO, яку звинувачують у невдалій спробі державного перевороту. Пастор ще може отримати 20 років, якщо його визнають винним у шпигунстві. Брансон категорично заперечує звинувачення.

Цей кейс розпалював відносини між союзниками по НАТО.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше пов'язував повернення Брансона в США з екстрадицією клірика Фетхуллаха Гюлена – голови організації FETO. Гюлен, який заперечує організацію спроби державного перевороту, живе в США. Туреччина неодноразово вимагала від США його екстрадиції, але так і не змогла добитися цього.

Справу Брансона будуть розглядати в турецькому суді на початку жовтня.