Проблем із транзитом європейських товарів до Росії через Туреччину більше немає: митниця стабільно випускає вантажі всіма видами транспорту, повідомляє російське видання VPost із посиланням на співробітників кількох логістичних компаній.
З початку березня турецькі митні служби припинили оформлення транзитних постачань європейських товарів як санкційних, так і звичайних до Росії. Митна система Туреччини блокувала будь-яке оформлення транзиту із країною призначення «Росія».
Сталося це незабаром після лютневого візиту до Туреччини держсекретаря США Ентоні Блінкена, одним із завдань якого було переконати країну дотримуватися західних санкцій. Видання Bloomberg із посиланням на високопоставленого турецького чиновника написало, що країна під тиском Вашингтона вирішила наслідувати західні санкції.
Однак, повідомили співрозмовники видання, причиною обмеження виявилось те, що Туреччина, яка входить у єдину митну зону з Євросоюзом, мала внести у систему оформлення транзиту дані з лютневого пакету санкцій ЄС.
Євросоюз у лютому заборонив постачання до Росії багатьох видів обладнання та електроніки — електрогенераторів, насосів, біноклів, радарів, снігоходів, запчастин для вантажівок. А США заборонили постачання електроніки та побутової техніки дорожче за $300, у якій понад 25% американських технологій.
Туреччина минулого року стала одним із основних хабів з доставки до Росії продукції європейських та американських виробників: за 2022 рік експорт звідти до РФ виріс, за даними турецької статистики, з $5,8 млрд до $9,3 млрд.
За даними російського видання, змін у процесі поставок через Туреччину товарів із списку санкцій теж не відбулося. Подібні товари ніколи не йдуть від постачальника безпосередньо до Росії: їх отримує турецька фірма, або вони йдуть транзитом до третьої країни — отже формально, за документами, жодних порушень не фіксується.
Нещодавно Bloomberg писав про посилення тиску США на Туреччину та ОАЕ через їхні зв'язки з Росією. Видання Wall Street Journal, у свою чергу, повідомляло, що РФ імпортує заборонені санкціями комп'ютерні чіпи в довоєнних масштабах, а допомагає їй, зокрема, Туреччина.