UA / RU
Підтримати ZN.ua

ТСК рекомендуватиме звільнити Макогона з посади гендиректора ОГТСУ

Спеціальна комісія передасть звіт щодо діяльності ТОВ ОГТСУ на розгляд Кабміну.

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з попереднього розгляду питань, які могли призвести до кризових явищ на енергетичному ринку України напередодні та під час збройної агресії Російської Федерації проти України (ТСК) на своєму засіданні у середу ухвалила рішення звернутися до Кабінету Міністрів та рекомендувати звільнити  Сергія Макогона з посади генерального директора ТОВ ОГТСУ, зважаючи на звіт наглядової ради та менеджменту АТ МГУ щодо кризового фінансового стану товариства, невиконання інвестиційної програми, а також ознаки маніпуляцій даними інформаційної платформи добового балансування під час військового стану, що призвели до додаткових втрат Оператора ГТС, які оцінюються у близько 3 млрд грн.

Зазначається, що згідно наданої для ТСК інформації, на сьогодні у ТОВ «Оператор ГТС України», існує дебіторська заборгованість групи Нафтогаз ( в особі ТОВ «ГПК Нафтогаз України») в розмірі 18,7 млрд. грн, як замовника послуг транспортування. Крім цього у ТОВ ОГТСУ існує дебіторська заборгованість операторів ГРМ в сумі понад 12 млрд грн.

Значний негативний вплив на фінансовий стан ТОВ ОГТСУ має угода з відшкодування доходу АТ «Укртрансгаз». За цією угодою Оператором ГТС вже сплачено близько 38 млрд грн та щомісячно продовжуються авансові платежі у розмірі близько 1,4 млрд. грн на користь компанії Нафтогаз, незважаючи на негативну оцінку такої угоди з боку наглядової ради АТ МГУ.

Враховуючи всі дані, ТСК звернеться до Кабміну щодо необхідності прийняти рішення про зупинення угоди між ТОВ ОГТСУ та АТ «Укртрансгаз» (Нафтогаз) про відшкодування коригування необхідного доходу. Ухвалено рішення звернутись до НКРЕКП з проханням про перевірку ТОВ ОГТСУ на предмет дотримання ліцензійних умов та вимог нормативно-правових актів.

Також Державна аудиторська служба має перевірити ТОВ ОГТСУ щодо наявних ризиків формування розриву ліквідності та надати оцінку платоспроможності Оператора ГТС.

Зокрема, необхідно перевірити реальний фінансовий стан підприємства, достовірність відображених у звітності даних, технічний стан ГТС України, тарифоутворення, здатність інвестувати у критичну газотранспортну інфраструктуру у відповідь на структурні виклики.

"Результати проведеного дослідження врахувати при напрацюванні внесення змін до законодавства щодо подолання кризових явищ на ринку природного газу та забезпечення енергетичної безпеки держави в період дії правового режиму воєнного стану в Україні та подальшого відновлення", - йдеться у рішенні ТСК.

Раніше голова ТСК Олексій Кучеренко відзначив, що на сьогодні також невідомо, скільки дійсно газу у сховищах та реальний стан справ у "Нафтогазі".