UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на пшеницю падають на тлі зусиль України відновити експорт зерна – Bloomberg

Хоча є сумніви у втіленні планів

Ціна на пшеницю впала більш ніж на 3%, оскільки Україна вживає заходів для відновлення експорту зерна після того, як Росія вийшла із «зернової угоди» 17 липня. Хоча є сумніви в тому, чи є ця мета реалістичною, зазначає Bloomberg.

Президент України Володимир Зеленський доручив своєму вищому військовому керівництву підготувати «заходи», які могли б дозволити продовжити функціонування експорту зерна. Він також доручив Міністерству закордонних справ підготувати «аналогічні дипломатичні кроки», не уточнюючи, що це можуть бути за заходи.

Незрозуміло, як Київ планує відновити роботу коридору в умовах ескалації напруженості з обох сторін, а вантажовідправники і трейдери налаштовані насторожено. Високопосадовці з Туреччини, яка виступила посередником в угоді з ООН, заявили, що експорт зерна з українських портів є малоймовірним, і що Туреччина не братиме участі в жодних перевезеннях, оскільки Росія погрожує, що може націлитися на судна.

Читайте також: Путін чекає кроків від Заходу у питанні «зернової угоди» - Ердоган

США раніше виключили можливість супроводу суден, а ООН заявила, що не може запропонувати гарантії безпеки зерновозів. Тим часом, судновласники остерігаються відправляти судна, а великий страховий брокер призупинив програму експорту зерна з України.

Ескалація напруженості в Чорному морі збільшує ризики на світових ринках зерна. Спека загрожує посівам кукурудзи на півдні Європи. Наступного тижня посіви кукурудзи та сої на Середньому Заході та в Дельті США очікують більш посушливі умови, йдеться у звіті Maxar. У четвер Індія додала до потрясінь з постачанням продовольства, заявивши, що вона заборонить деякий експорт рису.

Читайте також: Україна втратила частину ринків збуту зернових, але залишається світовим гравцем – експерт

Раніше повідомлялося, що ціни на пшеницю на світових ринках почали зростати через кілька днів після того, як Росія вийшла з зернової угоди.

Інститут вивчення війни вважає, що Кремль, ймовірно, розглядає Чорноморську зернову ініціативу як один із небагатьох важелів впливу на Захід, який залишився у Москви, щоб забезпечити собі певні поступки. Також аналітики припускають, що Кремль руйнує українську портову та зернову інфраструктуру ракетними ударами перед тим, як переглянути Чорноморську зернову угоду, щоб встановити умови для експорту вкраденого українського зерна з окупованих Росією територій, що може принести непропорційну користь російській економіці.